Wiadomości z Zabrza

Trwają prace w Parku Hutniczym w centrum Zabrza. Zobaczcie najnowsze zdjęcia!

  • Dodano: 2023-08-24 12:30

Park Hutniczy w centrum Zabrza przechodzi właśnie metamorfozę. Powstanie tam drugi zabrzański wodny plac zabaw, siłownia, skatepark i wybieg dla psów. Zobaczcie w naszej galerii najnowsze zdjęcia!

Metamorfoza Parku Hutniczego w Zabrzu

W Parku Hutniczym przeprowadzane są właśnie prace, dzięki którym przejdzie prawdziwą metamorfozę. Usunięto już zbędną nawierzchnię betonową i asfaltową, po czym przystąpiono do prac ziemnych. Prace nadal trwają i jednocześnie prowadzone są również prace instalacyjne.

– Trwa przywracanie dawnego blasku Parkowi Hutniczemu. Oprócz odrestaurowania terenu w najstarszym zabrzańskim parku, mieszczącym się przy ul. Mikulczyckiej, powstaną dodatkowo m.in. wodny plac zabaw, boiska, siłownia, miejsca do grillowania oraz oczekiwany nie tylko przez młodzież skatepark – informuje prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Dodatkowo w parku zamontowane zostaną pergole, ławki, leżaki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz budki dla ptaków i owadów, oraz replika poidełka Neptuna. Park będzie oświetlony, istniejące ogrodzenie betonowe zostanie uzupełnione i zamontowane zostaną dwie nowe furtki. Wykonawcą prac jest Zakład Remontowo-Budowlany „PLAST-BUD” Mariusz Dawidowski, który wybrany został w drodze przetargu publicznego. Inwestycja dofinansowana jest przez środki z Funduszy Norweskich. Prace powinny zostać zakończone w listopadzie bieżącego roku.

Zobaczcie najnowsze zdjęcia z przeprowadzanych prac!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również