Wiadomości z Zabrza

Trwają prace naprawcze w ciągu DTŚ. Do kiedy potrwają utrudnienia?

  • Dodano: 2022-01-05 12:45

Na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej od ronda Sybiraków do Gliwic trwa korygujące frezowanie nawierzchni. Prace potrwają do niedzieli 9 stycznia.

Prace naprawcze w ciągu Drogowej Trasy Średnicowej

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, trwają właśnie prace naprawcze na odcinku DTŚ od ronda Sybiraków do granicy z Gliwicami. Generalny wykonawca (firma Euravia) przeprowadza korygujące frezowanie nawierzchni. Prace te mają na celu zniwelowanie największych odkształceń na drodze. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na wspomnianym odcinku do najbliższej niedzieli 9 stycznia.

Ostateczna korekta i położenie nowej nawierzchni Drogowej Trasy Średnicowej planowane są wiosną 2022 roku. Firma Euravia poniesie wszelkie koszty związane z usuwaniem wad.

– Decyzja o wprowadzeniu tego etapu zostanie podjęta w oparciu o dane pomiarowe i o cenę propagacji odkształceń – przekazuje Zarząd Dróg w Zabrzu.

Problematyczny odcinek DTŚ

Przypominamy, ze względu na bezpieczeństwo od 1 października 2021 roku na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej od ronda Sybiraków do granicy z Gliwicami obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Wprowadzone ograniczenie ma związek z występującymi na jezdni nierównościami.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.