Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Trwają działania "Bezpieczny Pieszy" w Zabrzu

  • Dodano: 2019-02-28 11:15

Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy”.

Ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych, który wpływa na zwiększenie ich bezpieczeństwa jest głównym celem podjętych działań.

Policyjna akcja potrwa do 19.00

Policjanci dla zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, oprócz codziennych kontroli drogowych prowadzą również cyklicznie różnego rodzaju działania drogowe. Jedną z takich policyjnych akcji są działania „Bezpieczny Pieszy”, które dziś do 19.00 prowadzi zabrzańska drogówka. Działania te ukierunkowane są przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Policjanci prowadzą więc wzmożone kontrole stosowania się przez pieszych do przepisów ruchu drogowego. Pod szczególnym nadzorem znajdują się jednak nie tylko piesi, ale również kierujący pojazdami. Bowiem bezpieczeństwo pieszych zależy również od stosowania się kierowców do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i wzajemnego szacunku na drodze. Wobec tego mundurowi w rejonie przejść dla pieszych oraz skrzyżowań będą m.in. kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami. Priorytetem akcji jest bowiem ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych, jak również podniesienie świadomości wśród kierujących pojazdami, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od nas samych. Ryzykowne zachowania pośpiech i roztargnienie na drodze doprowadziły już do niejednej tragedii.

Mamy nadzieję, że działania zabrzańskiej drogówki pozwolą na uniknięcie zdarzeń z udziałem pieszych oraz korzystnie wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się po ulicach naszego miasta.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.