Wiadomości z Zabrza

Trwa zbiórka na leczenie 14-letniego Olafa z Mikulczyc

  • Dodano: 2021-08-19 14:00

14-letni mieszkaniec Zabrza zbiera pieniądze na leczenie. Walczy z bardzo ciężką chorobą już od 2017 roku. Pomóc mu można poprzez wsparcie internetowej zbiórki.

Olaf od 4 lat walczy z rakiem 

Młody mieszkaniec Zabrza choruje już od 2017 roku. Mieszkający w Mikulczycach 14-letni Olaf zmaga się z rakiem. Przeszedł już kilka operacji, jednak to wciąż nie koniec leczenia. Potrzebna jest mu pomoc w walce z chorobą, dlatego została założona internetowa zbiórka. 

- Choruję od 2017 roku. W tym czasie zacząłem utykać na prawą nogę i mama zaniepokojona tym faktem zapisała mnie do ortopedy. Po rezonansie magnetycznym postawiono wstępną diagnozę. W odcinku L3 znaleziono guz, który został zoperowany w listopadzie 2017- kazano mi być pod obserwacją i wierzyć że od tej pory już wszystko będzie dobrze. W styczniu 2018 r. po rezonansie całej długości kanału kręgowego - znaleziono drugi guz na wysokości odcinka L5 schodzący do miednicy – przekazuje Olaf na stronie internetowej zbiórki.

Olafa czekała kolejna operacja wycięcia guza, ale nie został on do końca usunięty. Po zabiegu wydano diagnozę - MPNST low grade, czyli Złośliwe nowotwory nerwów obwodowych i autonomicznego układu nerwowego - nerwy obwodowe miednicy.

- Wtedy w szpitalu w Katowicach rozpocząłem najgorszy etap w życiu - chemioterapię, którą wspominam bardzo źle. Otrzymałem tam 4 kuracje, wykonano kolejne badania w marcu 2019 roku, w tym rezonansie stwierdzono stabilizacje zmian w stosunku do listopada 2018.W tym czasie zostałem pacjentem szpitala w Warszawie. Radość że sytuacja jest stabilna trwała krótko gdyż po nie całym roku okazało się że guz znacznie się powiększył. Po konsultacji  neurochirurgów do reoperacji guza, powiadomili nas, że nie zdecydują się usunąć kolejnego guza ponieważ nie będę już mógł nigdy chodzić i nie kwalifikuję się do radioterapii – przekazuje Olaf.

Tymczasem choroba postępowała i wycięty pierwotnie guz odrósł w szybkim tempie do rozmiarów 6 x 6,7 cm. Lekarze zdecydowali jednak o ponownej operacji usunięcia guza w miednicy małej, która odbyła się 1 czerwca tego roku. Niestety, nie udało się go wyciąć do końca, ponieważ znajduje się on również na nerwach odpowiadających za kończyny dolne.

Olaf wciąż się nie poddaje i kontynuuje leczenie. Nie jest to jednak proste, ponieważ jego mama musiała porzucić swoją pracę, by móc się nim opiekować, a leczenie jest kosztowne.

- Bardzo proszę wszystkich o pomoc, by moje życie stało się łatwiejsze i nie bolesne. Potrzebuje pieniążków na leczenie, leki, rehabilitacje i sprzęt rehabilitacyjny, stałej opieki specjalistów oraz dojazdów do szpitala. Z góry dziękuję za wsparcie, również w imieniu mojej mamy – przekazał Olaf.

Wesprzyj Olafa w walce z rakiem

Na stronie Pomagam.pl została założona internetowa zbiórka, poprzez którą można wpłacać pieniądze na leczenie Olafa. Zbiórka dostępna jest TUTAJ.

Innym sposobem pomocy jest grupa na Facebooku „Bazarek Charytatywny dla Olafa z Zabrza”. Sprzedawane są tam różne przedmioty, a cały dochód przeznaczony jest na rzecz Olafa. Odwiedź grupę TUTAJ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.