Wiadomości z Zabrza

Trwa wymiana starej kładki kolejowej na chodnik. Prace potrwają do marca

  • Dodano: 2021-12-21 13:00

Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu poinformował o postępie prac związanych z wymianą starej kładki dla pieszych pomiędzy ulicami Heweliusza i 11 Listopada w Zabrzu na chodnik. Inwestycja powinna być gotowa do końca marca 2022 roku.

Trwa wymiana kładki pomiędzy ulicami Heweliusza i 11 Listopada

We wtorek 21 grudnia Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu poinformował o postępie prac w związku z wymianą starej kładki kolejowej pomiędzy ulicami 11 Listopada i Heweliusza na nowy chodnik o szerokości 4 metrów.

– Wykonawca zmontował już konstrukcję pod nowy ciąg pieszy. Trwają roboty związane z zasypką konstrukcji z blach falistych, która zapewni w przyszłości miejsce dla ścieżki rowerowej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Nowy chodnik będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych i rowerzystów

Stara kładka była pozostałością po Kopalni Piasku Kotlarnia i stanowiła przejście pomiędzy dwiema zabrzańskimi dzielnicami - Mikulczycami i Osiedlem Kopernika. Pod koniec października br. podpisana została umowa z wykonawcą, firmą AMBET Sp. z o.o. stara kładka została już wyburzona, a na jej miejscu powstanie nowy chodnik o długości 50 metrów. Po jego obu stronach zamontowane zostaną balustrady. Wzdłuż nowego przejścia zostanie wybudowane nowoczesne oświetlenie w technologii LED z własnym zasilaniem fotowoltaicznym.

– Nowy obiekt nie będzie posiadał schodów, dzięki czemu będą mogli korzystać z niego w sposób komfortowy zarówno rowerzyści, jak i osoby z niepełnosprawnością – informowała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze.

Koszt wybudowania nowego chodnika wynosi ponad 850 tysięcy. Prace powinny zostać zakończone do 20 marca 2022 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również