Wiadomości z Zabrza

Trwa przetarg na wybudowanie muszli koncertowej na osiedlu Kopernika

  • Dodano: 2021-08-10 12:15, aktualizacja: 2021-08-10 13:48

Trwa przetarg na budowę muszli koncertowej na osiedlu Mikołaja Kopernika w Zabrzu. Wykonawcy na złożenie ofert mają czas do 16 sierpnia 2021 roku.

Urząd Miasta w Zabrzu pod koniec ubiegłego miesiąca ogłosił przetarg na budowę muszli koncertowej w Zabrzu. Jest to już drugi przetarg, ponieważ podczas poprzedniego, który odbył się w czerwcu, nie zgłosił się żaden oferent. Nie wiadomo czy tym razem przetarg zostanie rozstrzygnięty. Zainteresowani wykonawcy na złożenie ofert mają czas do poniedziałku 16 sierpnia do godziny 9:00. Jeśli umowa zostanie podpisana, muszla koncertowa powinna zostać wybudowana w ciągu kolejnych 3 miesięcy.

Muszla koncertowa na osiedlu Kopernika w Zabrzu

Muszla koncertowa ma powstać na osiedlu Kopernika w Zabrzu, niedaleko basenu Aquarius Kopernik. Jest to wygrany projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego, który realizowany był etapami. Inwestycja przewiduje budowę wolnostojącej muszli koncertowej w postaci podestu scenicznego o wysokości 0,6 m wraz z zadaszeniem. Scena wykonana ma być z żelbetonu i drewna. Prowadzić do niej mają żelbetonowe schody oraz pochylnia dla niepełnosprawnych. W zakres pracy wchodzi również wykonanie fundamentów, instalacji elektrycznej wewnątrz muszli i prace porządkowe

Obiekt ten ma pełnić funkcje rekreacyjne. Projektowana muszla koncertowa pozwoli na organizacje występów oraz imprez okolicznościowych dla lokalnego społeczeństwa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.