Wiadomości z Zabrza

Trwa przebudowa ulicy Chłopskiej. Na jakim etapie są prace?

  • Dodano: 2024-05-13 09:00

Niebawem powinna zakończyć się przebudowa ulicy Chłopskiej. Według pierwotnego założenia wykonawca powinien wykonać wszystkie prace w ciągu 8 miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie po myśli odpowiedzialnego za remont podmiotu, wyremontowana ulica powinna być gotowa w pierwszej połowie 2024 roku.

Zakończenie remontu coraz bliżej

Przebudowa ulicy Chłopskiej powoli zbliża się do końca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to tak, jak wcześniej przewidywano, prace powinny zostać zakończone jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, w ostatnim czasie ułożono już chodniki na odcinku od skrzyżowania ulicy Chłopskiej z ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Damrota, a aktualnie układana jest nawierzchnia poboczy z płyt ażurowych.

Przypominamy, że na przebudowę ulicy Chłopskiej z podmiotem odpowiedzialnym za remont została podpisana umowa na kwotę 5 mln 666 tys. 715,07 zł. Ponad 3 mln 604 tys. zł pokryć ma dofinansowanie, które miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej inwestycji drogowej, dodatkowe informacje znajdziecie w publikowanych wcześniej artykułach:

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, redakcja

Komentarze (1)    dodaj »

  • Szkoda słów. Dowidzenia

    Lewandowski czytałem Twój artykuł na temat Górnika. I powiem jedno, dobrze że was już nie ma w zarzadzie miasta i spółek. Dlaczego? Bo przebudowa głupiego chodnika była dzielona na etapy. Jesteście dla mnie symbolem niegospodarności i nieudolności. Nigdy na was nie głosowałem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również