Wiadomości z Zabrza

Trwa przebudowa torowiska w centrum Zabrza. Wkrótce koniec pierwszej części prac!

  • Dodano: 2023-05-16 13:45, aktualizacja: 2023-05-16 14:46

Do końca maja zakończone zostaną prace w ramach pierwszej części przebudowy torowiska w ciągu ul. Wolności. Co zostało zmodernizowane?

Przebudowa torowiska w ciągu ul. Wolności

Wkrótce zakończy się pierwsza część przebudowy torowiska w ciągu ul. Wolności w Zabrzu. Tramwaje Śląskie informują, że prace w ramach pierwszego podetapu pierwszego etapu przebudowy zakończą się do końca maja.

– Tramwaje Śląskie S.A informują, że do 31 maja planują zakończyć roboty budowlane, realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn: „Przebudowa torowiska w ciągu ul. Wolności w Zabrzu od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Miarki” – Etap I: Podetap A: odcinek od skrzyżowania z ul. Miarki do ul. Wolności 203-205 – przekazuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Jak dodaje MZD, podetap A został podzielony na dwie części ze względu na organizację ruchu. Wykonawca kończy teraz przebudowę części torowiska od ul. De Gaulle'a do ul. Torowej.

Remont torowiska w centrum Zabrza

Prace rozpoczęły się 13 lutego br. Za ich przeprowadzenie odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Zgodnie z zapowiedziami prace miały potrwać ok. 3 miesiące. 

Trwająca przebudowa to część realizowanego przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A., „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt zakłada przebudowę odcinka torowiska wbudowanego w jezdnię ul. Wolności na odcinku od skrzyżowania z ul. Miarki do posesji przy ul. Wolności 203-205. Przebudowany zostanie odcinek dwutorowej linii tramwajowej o długości ok. 670 metrów. 

Prace zakładają demontaż starej infrastruktury torowej i sieciowej wraz z frezowaniem nawierzchni jezdni, wykonanie prac ziemnych, budowę układu odwodnienia torowiska, przebudowę układu zasilania, przebudowę kolizji infrastruktury podziemnej, wykonanie warstw konstrukcyjnych pod torowiskiem, ułożenie torowiska w technologii prefabrykowanych płyt betonowych z elastycznym montażem szyn w komorach oraz odtworzenie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Paweł

    Co z remontem torowiska w dzielnicy Mikulczyce. Chyba rok czasu nic się nie dzieje i jest nie skończone, stoją słupki na drodze. Poza tym torowisko 10cm wyżej od jezdni. Dramat

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również