Wiadomości z Zabrza

Trwa drugi turnus półkolonii edukacyjno-zawodowych "Lato w Zabrzu"

  • Dodano: 2022-08-03 07:45, aktualizacja: 2022-08-03 07:49

W naszym mieście ruszył wczoraj drugi turnus półkolonii edukacyjno-zawodowych „Lato w Mieście”, organizowanych przez Miasto Zabrze.

Lato w Mieście 2022

Dzieci uczestniczące w zajęciach będą się bawić, zwiedzać Zabrze oraz poznawać specyfikę różnych zawodów. Projekt odbywa się w ramach zadania „Miasto Przestrzenią Rozwoju” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Półkolonie, które koordynuje Centrum Rozwoju Rodziny, to przykład na to, że nawet zostając w trakcie wakacji w mieście nie musimy się nudzić. Dzieci, które biorą w nich udział z pewnością będą spędzać czas ciekawie i aktywnie. W programie znalazły się m.in. wycieczki do atrakcyjnych miejsc, poznawanie zawodów w miejscu ich realnego wykonywania w warunkach zbliżonych do wykonywania ich na co dzień, a także nauka przedsiębiorczości.

Dzieci uczestniczące w drugim turnusie półkolonii przywitała zastępczyni prezydenta Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba. Najmłodsi podczas półkolonii przy okazji poznawania wybranego zawodu, będą zarabiały pieniądze. Za zarobione pieniądze będą mogły kupować w sklepiku wybrane towary. Będą mogły również zaoszczędzić te pieniądze i na koniec turnusu zakupić jakiś bardziej wartościowy towar ze sklepiku. Nie zabraknie też zajęć sportowo-ruchowych, gier i zabaw integracyjnych oraz spacerów i zajęć na świeżym powietrzu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ewa

    Szkoda, że aplikując pierwszego możliwego dnia nie udało się zagwarantować miejsca dla dziecka. Super pomysł niestety nie dla wszystkich zainteresowanych;(

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.