Wiadomości z Zabrza

Trwa akcja Trzeźwość

  • Dodano: 2018-08-20 14:45

Od wczesnych godzin rannych na terenie naszego miasta policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Jak potrzebne są to działania pokazują wyniki 24-godzinnej akcji. Tylko w Zabrzu zostało zatrzymanych 3 kierujących pod wpływem alkoholu.

Punktualnie o 6.00 w czwartkowy poranek w całej Polsce rozpoczęła się 24-godzinna akcja „Alkohol i Narkotyki”. Działania policjantów ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Policjanci zabrzańskiej drogówki wykorzystując w tych działaniach cały dostępny sprzęt służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców zatrzymali 3 kierujących, którzy kierowali pod wpływem alkoholu.

Jak pokazują czwartkowe działania, kontrole trzeźwości są konieczne. Dlatego też dzisiaj od samego rana policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą działania „Trzeźwość”. Policyjne patrole już od 4.00 kontrolują stan trzeźwości na terenie Zabrza. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez eliminowanie z dalszej jazdy kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.


Źródło: Komenda MIejska Policji w Zabrzu

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • człekzkoszmaru

    I takie akcje lubie, ktoś kto prędkość troszkę przekracza to pół biedy, yanosikiem sobie pomoże, a takich pijaków niech łapią jednego po drugim

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.