Wiadomości z Zabrza

Trwa akcja „Lato w Mieście” 2024 – sprawdźcie jakie atrakcje czekają na uczestników!

  • Dodano: 2024-07-05 09:00

Jeśli nie macie pomysłu, jak zachęcić dziecko do tego, aby nie zmarnowało całej letniej przerwy, siedząc przed telewizorem czy konsolą do gier, tylko spędziło wakacje aktywnie i kreatywnie, sprawdźcie program „Lato w Mieście”. Na pewno znajdziecie coś, co przypadnie do gustu Waszemu dziecku!

Wakacje 2024 w Zabrzu

Oficjalne zakończenie roku szkolnego już za nami, a wakacyjny wypoczynek rozpoczął się pełną parą. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jak zorganizować Waszym pociechom czas podczas tegorocznej przerwy letniej, sprawdźcie, jakie propozycje czekają na nas w programie „Lato w Mieście”! Akcja trwa, więc z pewnością znajdziecie coś interesującego dla Waszych dzieci!

„Lato w Mieście” – atrakcje dla dzieci i młodzieży

W programie znalazły się różnorodne atrakcje, takie jak gry, zabawy, warsztaty, spektakle, czy wycieczki, które sprawią, że zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi uczniowie z Zabrza nie będą narzekać na nudę.

– To doskonała okazja, aby spędzić wakacyjne dni w aktywny i kreatywny sposób. Program jest pełen atrakcji, które dostarczą mnóstwo radości i niezapomnianych wspomnień zarówno dzieciom, jak i młodzieży – zachęca do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Agnieszka Rupniewska.

Program „Lato w Mieście” prezentuje się następująco:


Wakacyjne warsztaty teatralne w Teatrze Nowym w Zabrzu

W zabrzańskim teatrze organizowane będą liczne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Program będzie dostosowany do uczestników w wieku od 8 do 16 roku życia, a dzieciaki będą miały do wyboru grupę tematyczną taką jak na przykład grupa aktorska, scenograficzno-plastyczna czy taneczno-wokalna.

ARTwakacje w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Muzeum Górnictwa Węglowego podczas tegorocznych wakacji organizować będzie animacje sportowe, atrakcje animacyjno-ruchowe oraz warsztaty artystyczne i rękodzielnicze. Zajęcia odbywać się będą w wybrane, wakacyjne weekendy.

Wakacyjne laboratorium – Carboneum w Wieży Ciśnień

Oferta skierowana będzie do dzieciaków w wieku od 6 do 14 lat. Na uczestników czekać będą między innymi zawody piankowych szybowców oraz laboratorium naukowe.

Górnicze Miasto Dzieci

Górnicze Miasto Dzieci przewiduje zorganizowanie dwóch turnusów półkolonii letnich, podczas których na uczestników czekać będzie całe mnóstwo atrakcji! Udział w półkoloniach będzie bezpłatny, a oferta będzie skierowana przede wszystkim do dzieci z domów dziecka.

Pokaz pracy kowala

Podczas tegorocznych wakacji młodzi mieszkańcy naszego miasta będą miały okazję z bliska przyjrzeć się ciężkiej pracy, jaką wykonuje kowal. Spotkania z kowalem odbywać się będą w wybrane wakacyjne wakacje w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza.

Wariacje na wakacje w MOK

Podczas zajęć w Miejskim Ośrodku Kultury każdy młody zabrzanin znajdzie coś dla siebie. W programie znajdą się między innymi warsztaty teatralno-muzyczne czy radiowo-telewizyjne. Z zajęć z całą pewnością zadowoleni będą także miłośnicy Minecrafta, którzy będą mogli zgłębić tajniki minecraftowego budownictwa! Zajęć oferowanych przez MOK jest o wiele więcej, a szczegółowy program możecie znaleźć na stronie organizatora.

Lato w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

Podczas tegorocznych wakacji wiele ciekawych wydarzeń odbędzie się też na hali widowiskowo-sportowej czy kąpielisku leśnym. Jeśli Wasze dziecko uwielbia aktywność fizyczną, koniecznie sprawdźcie na stronie MOSiR Zabrze, program zaplanowany na wakacje.

Wakacyjne seanse w kinie Roma

W wakacje w kinie Roma na najmłodszych mieszkańców miasta czekać będą bajkowe seanse w promocyjnej cenie 10 zł. Z promocji można będzie skorzystać każdego dnia.

Letnie wakacje z MBP

W Zabrzu podczas wakacji letnich 2024 nie zabraknie atrakcji również w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która zaoferuje młodym zabrzanom między innymi:

  • warsztaty artystyczne
  • warsztaty rękodzielnicze
  • przygody muzyczne

Zajęcia będą odbywać się w kilkunastu filiach MBP.

Wakacyjna oferta Muzeum Miejskiego w Zabrzu

Muzeum Miejskie w Zabrzu przygotuje dla dzieciaków i młodzieży między innymi cykl spacerów „Piknik z Muzeum” oraz lekcje muzealne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również