22 września rozpoczęła się trzecia edycja Trójwymiarowych Targów Edukacyjnych ACI www.edutargi.pl
Witryna www.edutargi.pl zaprezentuje się internautom w zupełnie nowej szacie graficznej. Oczom użytkowników ukaże się niezwykle nowoczesny, dynamiczny oraz awangardowy wygląd strony targowej.
Wystawcy będą zlokalizowani w trzech, podzielonych tematycznie halach:
- studia licencjackie i magisterskie,
- studia podyplomowe, doktoranckie, MBA
- szkoły policealne, językowe, szkolenia.
Tradycyjnie już Targom będzie towarzyszyć konkurs z atrakcyjnymi nagrodami (bony pieniężne, zestawy kosmetyków, zaproszenia do restauracji, parków rozrywki, wydawnictwa albumowe, kursy językowe, vouchery na kursy internetowe i inne).
Lista zwycięzców publikowana będzie na bieżąco po każdej zrealizowanej edycji konkursowej.
Zapraszamy na www.edutargi.pl
Uczelnie w modnym opakowaniu – rozmowa z Agnieszką Szczepanek-Moskal na temat Trójwymiarowych Targów Edukacyjnych ACI.
Czym różni się trzecia edycja internetowych Targów Edukacyjnych od dwóch poprzednich?
Różni się przede wszystkim na poziomie layotu strony www.edutargi.pl. Nowa witryna oparta jest na nowoczesnej grafice, dynamicznych animacjach, szybkiej nawigacji. Z badań, które przeprowadziliśmy wśród maturzystów wynika, że oczekują oni informacji podanych w „atrakcyjnym opakowaniu”. Wsłuchaliśmy się w ich głosy, wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom i prezentujemy edukację w wersji glamour. Internauci mogą więc poznać ofertę kształcenia Placówek, wyszukać interesujące ich kierunki oraz specjalności, a przy okazji obejrzeć wideo, slideshow, nawiązać kontakt przez skype czy pobrać foldery w PDF-ie na potrzeby wydruku. Mają również możliwość zadawania pytań, wyrażania opinii, komentowania.
Maturzysta nie pogubi się wśród tych wszystkich informacji?
Witryna jest atrakcyjna wizualnie, ale jednocześnie bardzo przejrzyście zbudowana. Nikt nie powinien się czuć zagubiony. Zakładka "Wystawcy" prezentująca 3 hale porządkuje wszystkie placówki, co pozwala internaucie w łatwy sposób poruszać się pomiędzy uczelniami licencjackimi, magisterskimi, ofertą studiów podyplomowych, szkołami policealnymi czy językowymi. Samo wyszukiwanie szkół może odbywać się na trzy sposoby: z poziomu multimedialnych animacji, poprzez pasek menu oraz z wykorzystaniem wyszukiwarki. Co bardziej zniecierpliwionym z pewnością ułatwi ona zadanie i pozwoli zaoszczędzić czas, który można na przykład przeznaczyć na udział w konkursach.
Wspomniała Pani o konkursach … jakie niespodzianki ufundowali sponsorzy?
Wśród nagród mamy: bony pieniężne na zakupy z centrach handlowych, zestawy kosmetyków, zaproszenia do restauracji, parków rozrywki, wydawnictwa albumowe, kursy językowe, vouchery na kursy internetowe. Wystarczy tylko odpowiedzieć na bardzo proste pytanie, podać swój e-mail, a później zajrzeć na stronę targową i odszukać siebie wśród zwycięzców.
Jakie uczelnie znajdziemy wśród wystawców?
Trudno wymienić wszystkie placówki, prezentujące się na stronie www.edutargi.pl Gościmy uczelnie publiczne i niepubliczne, te z ogromnymi tradycjami oraz szkoły młode. Wśród wystawców znajdziemy chociażby: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Szczeciński, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Warszawską, Akademię Górniczo-Hutniczą z Krakowa, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Akademię Morską ze Szczecina, Uniwersytet Rolniczy z Krakowa i wiele innych.
Powiedzmy na koniec kiedy zaczyna się najnowsza edycja Edutargów?
Startujemy 22 września na www.edutargi.pl Przez trzy dni targi mają charakter internetowych spotkań na żywo. Później prezentacje wszystkich Wystawców jeszcze pół roku pozostaną na stronie, a na witrynie będą codziennie pojawiać się newsy o tematyce edukacyjnej.