Wiadomości z Zabrza

Tragiczny wypadek na DK 88 w Gliwicach. Zginęło 9 osób!

  • Dodano: 2020-08-23 10:00

W sobotę, 22 sierpnia, na drodze krajowej nr 88, w okolicy Gliwic doszło do koszmarnego wypadku. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów śmierć poniosło 9 osób. W sobotni wieczór panowały fatalne warunki atmosferyczne. Kierowcy mieli zatem utrudnione zadanie. Silny deszcz i wiatr uniemożliwiał spokojną jazdę. Tego wieczora, około godz. 22:34 w Kleszczowie (powiat gliwicki), na węźle DK88 ,osobowy renault traffic zderzył się z autobusem. Jak poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, są ofiary śmiertelne. Zginęli wszyscy pasażerowie busa. Z kolei 7 pasażerów autobusu, którym podróżowało do Rudy Śląskiej 49 osób, zostało rannych i przewieziono ich do szpitali m.in. w Bytomiu, Zabrzu-Biskupicach i Katowicach-Ochojcu.

Jak doszło do tej tragedii?

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności wypadku, jednakże jak wyjaśniają przedstawiciele biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ze wstępnych ustaleń wynika, że bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach renault traffica wjechał autokar. Niestety, siła uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. W wyniku wypadku zginęły wszystkie osoby podróżujące busem. 


Na miejscu zdarzenia przez całą noc pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady i prowadzili oględziny. Tożsamość ofiar nie jest jeszcze znana. Reporterzy TVN24 ustalili, że autokarem podróżowali pracownicy ochrony, którzy wieczorem pracowali we Wrocławiu i wracali do swoich domów. 

W akcji ratowniczej uczestniczył też helikopter LPR, który zabrał najciężej poszkodowanego kierowcę do szpitala.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.