Wiadomości z Zabrza

Tomasz Gorczyk ze Sparty Zabrze w II edycji kursu na Dyrektora Akademii PZPN

  • Dodano: 2024-03-04 19:45

Dobre wieści płyną z obozu Sparty Zabrze. Ich kadra szkoleniowa ciągle podnosi kwalifikacje, dzięki czemu klub będzie się mógł szybciej rozwijać. 

Tomasz Gorczyk na kursie Dyrektora Akademii PZPN

Jak informuje Sparta Zabrze, Tomasz Gorczyk dyrektor akademii Sparty zakwalifikował się do II Edycji Kursu na Dyrektora Akademii PZPN. 

To prestiżowy kurs organizowany przez Szkołę Trenerów PZPN. W pierwszej edycji udział wzięło 26 uczestników z całego kraju. - czytamy w komunikacie na stronie klubu.

Kurs ma na celu podnoszenie kwalifikacji trenerów i osób zasiadających w klubowych sztabach. W ramach poprzedniej edycji polscy trenerzy i dyrektorzy akademii mieli okazję uczestniczyć w kilku prelekcjach i dyskusjach z przedstawicielami z takich klubów, jak Bayer 04 Leverkusen, Southampton FC, MSK Zilina, FC Brugge, LASK Linz, Sportingu Braga, PSV Eindhoven oraz Feyenoordu Rotterdam.


Kurs dyrektora akademii to kolejny ze specjalistycznych kursów organizowanych przez Szkołę Trenerów PZPN. Jego koordynatorem był Wojciech Tomaszewski, dyrektor akademii Warty Poznań. W pierwszej edycji, zainaugurowanej w maju, udział wzięło 26 osób, które – podobnie jak koordynator kursu – w dużej mierze już dziś pełnią funkcje zarządcze w akademiach klubów, których seniorskie drużyny grają na dwóch najwyższych poziomach ligowych w Polsce - czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej

Organizatorzy zakładają, ze po ukończeniu ich kursu i zdobyciu dyplomu adepci zyskają dodatkowe kompetencje, pomocne w sprawach zarządzania akademią piłkarską na najwyższych poziomach rozgrywkowych.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również