Wiadomości z Zabrza

To już koniec polskiej złotej jesieni? Śląski meteorolog ostrzega przed przymrozkami

  • Dodano: 2022-10-18 12:15, aktualizacja: 2022-10-18 14:22

Po kilku ciepłych i słonecznych jesiennych dniach nadchodzi... ochłodzenie. Wtorek 18 października ma być ostatnim ciepłym dniem tej jesieni. Czy w nadchodzących dniach będą nam potrzebne ciepłe kurtki i czapki?

Damian Dąbrowski ostrzega przed ochłodzeniem

Miniony poniedziałek był niezwykle ciepły i słoneczny jak na październik. Na termometrach w województwie śląskim mogliśmy zaobserwować nawet 22 stopnie. Po pogodnym początku października czeka nas jednak spore rozczarowanie - nadchodzi ochłodzenie i opady deszczu.

Wtorek zapowiada się ciepło i słonecznie, ale znany śląski meteorolog, Damian Dąbrowski, nie ma dla nas dobrej wiadomości.

– Dopiero późnym popołudniem od północnego zachodu zachmurzenie zacznie stopniowo wzrastać w związku z nasuwającym się frontem chłodnym, który wieczorem przyniesie opady deszczu. Jeszcze ciepło. Temp. max. po południu ok. 19/21°C – zapowiada Damian Dąbrowski w prognozie pogody na swojej stronie internetowej Pogoda dla Śląska.

Noc z wtorku na środę w województwie śląskim będzie pochmurna. Lokalnie mogą wystąpić opady deszczu. W środę 19 października czeka nas ochłodzenie. Przewidywana temperatura w ciągu dnia to 10-14 stopni. Niebo będzie zachmurzone.

– Niewykluczone, że w drugiej połowie tygodnia wrócą lokalne słabe przymrozki o porankach – informuje Damian Dąbrowski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również