Wiadomości z Zabrza

Teren budowy osiedla w Zabrzu stał się poligonem dla Zespołów Ratowniczych i psów

  • Dodano: 2024-04-02 09:15

W sobotę 9 marca, teren budowy osiedla w Zabrzu Grzybowicach przemienił się w poligon dla Zespołów Ratowniczych i ich niezastąpionych towarzyszy – psów. To niezwykłe wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do doskonalenia umiejętności ratowniczych oraz wspierania rozwoju kynologii.

Teren budowy osiedla - idealny poligon dla ćwiczeń ratowniczych

Scenariusz ćwiczeń zakładał katastrofę budowlaną na dwóch obiektach, wymagając natychmiastowej reakcji Zespołów z psami ratowniczymi. Ich zadaniem było przeszukanie budynków w poszukiwaniu ewentualnych osób poszkodowanych, co wymagało precyzji, umiejętności kierowania psem na odległość oraz samodzielności w działań.

Warto podkreślić udział wszystkich uczestników, takich jak Krzysztof Mikołajczyk z border collie RobRoy, Alina Nikodem z labradorem Duke czy Anna Bachur-Żaba z owczarkiem niemieckim Coma. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi, wszyscy pozoranci zostali odnalezieni, a udzielona im została niezbędna pomoc.

Sukces dzięki współpracy społeczności lokalnej i sektora prywatnego

Nieocenionym wsparciem była firma Dom100.eu, która aktywnie zaangażowała się w organizację ćwiczeń, podkreślając swoje zaangażowanie w rozwój kynologii ratowniczej. Ich wkład przyczynił się do sukcesu wydarzenia i podkreślenia istoty współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a służbami ratowniczymi.

Ćwiczenia na terenie budowy osiedla w Zabrzu Grzybowicach nie tylko przyniosły wymierne korzyści dla ratowników i psów, lecz także stanowiły inspirujący przykład współpracy społeczności lokalnej z sektorem prywatnym dla dobra społeczności i rozwoju kynologii ratowniczej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również