Wiadomości z Zabrza

Botaniczna Scena Premier za nami! Tak bawili się uczestnicy wydarzenia [FOTORELACJA]

  • Dodano: 2024-05-05 10:00

Wraz z majem otwiera się coraz więcej atrakcji dla mieszkańców miasta, jedną z nich jest Miejski Ogród Botaniczny. Rozpoczęcie sezonu świętowano na wydarzeniu Botanicznej Sceny Premier. 

Relaks i odpoczynek na łonie natury

Miejski Ogród Botaniczny od ponad 80 lat cieszy zabrzan swoją roślinnością. Odwiedzający mogą w nim spacerować i podziwiać piękno flory w postaci krzewów, drzew i kwiatów. W ogrodzie znajdują się również szklarnie z roślinami pochodzącymi z innych stref klimatycznych – palmiarnię i kaktusiarnię. Należy zaznaczyć, że Miejski Ogród Botaniczny ma najbogatszy zbiór roślinności na Górnym Śląsku! Rośnie tu ok. 5000 okazów. Poza naturą w ogrodzie są organizowane wydarzenia takie jak wystawy, koncerty czy warsztaty. 

Botaniczna Scena Premier

Pierwszą imprezą, która rozpoczęła sezon, była Botaniczna Scena Premier. Nie obyło się bez różnego rodzaju atrakcji. Wydarzenie rozpoczęto polonezem, który został poprowadzony alejami ogrodu. Po tańcu uczestnicy wzięli udział w interesującym spotkaniu z Jolantą Niestrój-Malisz, aktorką Teatru Nowego w Zabrzu, gdzie rozmawiano o pasji i aktorstwie. Pozostając w świecie sztuki, goście przenieśli się do świata niezwykłego spektaklu „Niedźwiedź” w wykonaniu Latającego Teatru Szybko. Na koniec oficjalnie otwarto bibliotekę plenerową „Paprociowy Kącik Zaczytania”. 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również