Wiadomości z Zabrza

Ta szkoła nosi imię WOŚP! W listopadzie oficjalna ceremonia

  • Dodano: 2023-10-03 13:00, aktualizacja: 2023-10-09 14:52

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 to pierwsza placówka w kraju, której nadano imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nazwa już jest, ale oficjalna gala dopiero przed nami.

Uchwała mająca na celu nadanie nowego imienia szkole została przyjęta przez Radę Miasta już w lipcu tego roku. To efekt wielu miesięcy pracy, ale opłaciło się. 

Od września placówka nosi nowe miano

SPS 41 funkcjonuje z imieniem WOŚP, czym chwalą się na swojej stronie internetowej.

Odtąd już nie sami, lecz ramię w ramię z naszym wspaniałym Patronem – jak mówi on sam – będziemy nadal dbać o to, aby szkoła zawsze kojarzyła się dzieciom z uśmiechem na ustach i szczęściem w sercu, aby polska szkoła zawsze była przyjazna, serdeczna, opiekuńcza i budująca w dziecięcych głowach masę dobrych wspomnień.


Z całego serca dziękujemy twórcom i założycielom WOŚP a zwłaszcza Panu Jerzemu Owsiakowi, że wyrazili zgodę na nadanie naszej szkole imienia tej niezwykłej organizacji. Dziękujemy Radzie Miasta Zabrze i wszystkim osobom wspierającym to nasze marzenie - pisała Jolanta Mazur, Dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 41 w Zabrzu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w jednym z komunikatów na stronie placówki.


Kilka miesięcy starań, ale gala dopiero przed nami


Starania o nową nazwę trwały jakiś czas, placówka nowym mianem może się chwalić od około miesiąca, a oficjalne uroczystości związane z tym faktem mają się odbyć w połowie listopada (15.11.2023). To nie bez znaczenia, szkoła w tym roku obchodzi także 40-lecie działalności, nadanie nowego imienia idealnie wstrzeliło się w kalendarz wydarzeń. 

Swój udział w przedsięwzięciu zapowiedział już Jurek Owsiak wraz ze swoją małżonką. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również