Wiadomości z Zabrza

Szukając kogoś uderzył w twarz mężczyznę rąbiącego drewno i zabrał mu siekierę

  • Dodano: 2020-05-15 08:15, aktualizacja: 2020-05-15 08:20

AKTUALIZACJA (15.05.2020 r.)

Sąd Rejonowy w Zabrzu przychylił się do wniosku śledczych o tymczasowy areszt dla 35-latka.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów dzień po zgłoszeniu przestępstwa. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia, jednak w tym wypadku podejrzany dopuścił się rozboju w warunkach recydywy, co zwiększa wymiar możliwej kary.


14.05.2020 r. 

Kryminalni z zabrzańskiej komendy ustalili tożsamość sprawcy rozboju, do jakiego doszło w poniedziałek wieczorem na w ulicy Korczoka. Mężczyzna został już zatrzymany, o jego dalszym losie zdecyduje prokurator oraz sąd.

Czynności w sprawie nadal trwają


W poniedziałek po godzinie 19.00 zatrzymany 35-latek przebywał na ulicy Korczoka w Zabrzu. Jak ustalili śledczy, mężczyzna prawdopodobnie kogoś szukał i wypytywał o tę osobę napotkanych ludzi. W pewnym momencie trafił w pobliże pomieszczenia gospodarczego, w którym pokrzywdzony 49-latek rąbał drewno na opał. Między mężczyznami wywiązała się rozmowa, w której trakcie 35-latek wypytywał, o osobę której szukał. Następnie oddalił się, jednak po pewnej chwili wrócił i uderzył 49-latka w twarz, stwierdzając, że go okłamuje. Dodatkowo zabrał ze sobą siekierę, którą wcześniej 49-latek rąbał drewno. W ten sposób dopuścił się rozboju, za co grozi nawet do 12 lat więzienia.

Ponadto w trakcie prowadzonych czynności okazało się, że w tym samym dniu 35-latek miał też grozić 2 innym osobom. Teraz zabrzańscy stróże prawa przygotowują wniosek o zastosowania aresztu wobec 35-latka, a o jego dalszym losie zdecyduje prokurator oraz sąd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.