Wiadomości z Zabrza

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy w Zabrzu

  • Dodano: 2021-08-31 13:00, aktualizacja: 2021-08-31 14:08

Organizacja społeczna „Szlachetna Paczka” szuka wolontariuszy w Zabrzu. Może zgłosić się każdy, kto dysponuje wystarczającą ilością czasu wolnego i lubi pomagać innym.

W naszym mieście działa wiele organizacji pomagających ludziom w ciężkiej sytuacji życiowej. Jedną z nich jest „Szlachetna Paczka”, która należy do grona najbardziej rozpoznawalnych organizacji społecznych w kraju. Aktualnie szuka wolontariuszy na terenie Zabrza. 


– Szukamy tych, którzy chcą być potrzebni, działać na rzecz słabszych. Pomagając jako Wolontariuszka lub Wolontariusz w Szlachetnej Paczce, wpływasz na realną zmianę w życiu najbardziej potrzebujących Rodzin, a w kademii Przyszłości wspierasz Dzieci, którym brakuje wiary w siebie. To dobre wykorzystanie wolnego czasu i okazja do budowania wartościowych relacji i lepszego świata wokół siebie – przekazują organizatorzy „Szlachetnej Paczki”.

Jak zostać wolontariuszem?

Jest to bardzo proste, wystarczy mieć ukończone 16 lat i zarejestrować się TUTAJ. Osoby poniżej 18 roku życia potrzebują pisemną zgodę rodziców na udział w wolontariacie.

Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” spotykają się z rodzinami będącymi w potrzebie i rozpoznają ich potrzeby. Następnie na ich podstawie darczyńca przygotowuje paczkę, którą wolontariusz przekaże konkretnej rodzinie podczas Weekendu Cudów w dniach 11-13 grudnia. Na tym jednak nie kończy się pomoc, ponieważ wolontariusz nadal będzie wspierał potrzebującą rodzinę i dążył do jej usamodzielnienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.