Wiadomości z Zabrza

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 będzie nosiła imię WOŚP!

  • Dodano: 2023-07-14 12:45

Podczas lipcowej sesji Rady Miasta Zabrze, radni podjęli uchwałę o nadaniu Szkole Podstawowej Specjalnej nr 41 imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni nie byli w tej kwestii jednogłośni.

Pierwsza szkoła imienia WOŚP w Zabrzu

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 10 lipca, radni głosowali nad nadaniem Szkole Podstawowej Specjalnej nr 41 imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ku uciesze dyrekcji szkoły i jej sympatyków, już od 1 września placówka będzie dumnie nosić imię WOŚP. 

- Odtąd już nie sami, lecz ramię w ramię z naszym wspaniałym Patronem - jak mówi on sam - będziemy nadal dbać o to, aby szkoła zawsze kojarzyła się dzieciom z uśmiechem na ustach i szczęściem w sercu, aby polska szkoła zawsze była przyjazna, serdeczna, opiekuńcza i budująca w dziecięcych głowach masę dobrych wspomnień. Z całego serca dziękujemy twórcom i założycielom WOŚP a zwłaszcza Panu Jerzemu Owsiakowi, że wyrazili zgodę na nadanie naszej szkole imienia tej niezwykłej organizacji. Dziękujemy Radzie Miasta Zabrze i wszystkim osobom wspierającym to nasze marzenie – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie szkoły.

Dyrektorka placówki Jolanta Mazur zdradza, że nadanie imienia szkole będzie świętowane w ramach wielkiej uroczystości.

Niepełna zgoda

Mimo że finalnie uchwała została przegłosowana, zabrzańscy radni nie byli jednogłośni. Za nadaniem szkole imienia WOŚP głosowało 15 radnych, 5 było przeciw, kolejnych 5 wstrzymało się od głosu. Przeciwko byli radni zrzeszeni w klubie PiS. Za nadaniem szkole imienia opowiedział się cały Klub Radnych Lepsze Zabrze. Wiele osób nie rozumie sprzeciwu części radnych - z inicjatywą nadania szkole imienia WOŚP wyszła szkolna społeczność. 

Społeczność szkolna wybierając na patrona naszej placówki Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, hołduje przekonaniu, iż należy uhonorować nasze 16. letnie zaangażowanie we wspieranie i pozyskiwanie funduszy na coroczne cele wyznaczone przez Fundację. Chcemy podkreślić, że niezwykle ważne dla naszej społeczności jest to, że wiele lat wspólnych działań na rzecz WOŚP, nie tylko przyczyniło się do integracji naszego środowiska, ale wzmocniło szczerą wiarę w to, iż każdy człowiek może zrobić coś dobrego dla innych. Nasi niepełnosprawni uczniowie choć sami potrzebują ogromnego wsparcia - uczestnicząc każdego roku w kolejnym Finale WOŚP, rozwijają w sobie empatię i świadomość potrzeby pomagania innym potrzebującym i słabszym. Nauczyciele naszej szkoły są bezpośrednio zaangażowani w pracę Zabrzańskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co jest dla nas dodatkowym argumentem, aby właśnie nasza szkoła – z tak wieloletnią tradycją – mogła z dumą otrzymać jako pierwsza placówka oświatowa w Polsce imię zacnego patrona, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - czytamy w uzasadnieniu dołączonym do projektu uchwały.

O nadanie imienia wnioskowała także Szkoła Podstawowa Specjalna nr 38 - społeczność chciała, aby patronem szkoły został Mały Książę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również