Wiadomości z Zabrza

Szczypiorniści Górnika Zabrze zaprezentowali aktualny skład drużyny

  • Dodano: 2021-08-19 08:45, aktualizacja: 2021-08-19 08:57

Dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek PGNiG Superligi, drużyna Górnika Zabrze oficjalnie zaprezentowała się kibicom, sponsorom i władzom miasta.

Trójkolorowi pochwalili się nie tylko nowymi strojami meczowymi, ale przede wszystkim odświeżonym składem i  oczekiwaniami na najbliższy sezon.

– Górnik się zmienił. Odeszło wiele ikon tego klubu, jak Bartek Tomczak, Sasza Buszkow, Rafał Gliński czy Iso Sluijters, ale pojawiło też wielu młodych – zainaugurował wtorkowe święto prezes Bogdan Kmiecik. –  Musimy patrzeć w przyszłość i patrzymy także na przyszłoroczne stulecie miasta. Liczymy, że uda nam się wnieść w to święto także naszą małą cegiełkę w postaci sukcesu sportowego.

W podobnym tonie wypowiadała się Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze.

– Cieszę się, że spotykamy się w tej nowej, pięknie odrestaurowanej przestrzeni, Strefie Carnall. Będzie to świetne miejsce, by ochłonąć z emocji, które zapewne dostarczą nam zawodnicy Górnika w najbliższym sezonie – komentowała. – Jesteśmy dość młodym, bo ledwie stuletnim miastem, ale miastem z ambicjami i sukcesami sportowymi. Liczymy, że i tym razem możemy liczyć na naszych szczypiornistów. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.