Wiadomości z Zabrza

Sylwester miejski 2023/2024. W tym roku zagra dla nas zespół Feel!

  • Dodano: 2023-12-29 11:15

Do Sylwestra pozostało już niewiele czasu. Niektórzy z nas już od dawna wiedzą, gdzie i w jaki sposób spędzą najbardziej imprezową noc roku. Jedni wybrali zabawy organizowane w domowym zaciszu, inni zaś zabawę w klubie. Co jednak z tymi, którzy lubią spędzać Sylwestra pod chmurką? W tym roku na Zabrzan czeka wspólne świętowanie przed DMiT!

Sylwester Miejski 2023/2024 na Śląsku

Dawniej plenerowe imprezy sylwestrowe były organizowane w wielu śląskich miastach. Cieszyły się sporą popularnością zwłaszcza przez to, że były darmowe, a atrakcje, które czekały na mieszkańców miast organizujących tego typu wydarzenie, były dosyć interesujące. Wszystko zmieniło się wraz z pandemią koronawirusa i obowiązkowymi ograniczeniami dotyczącymi imprez masowych. Wydawać by się mogło, że pandemia odeszła już w zapomnienie i imprezy sylwestrowe będą obywać się tak, jak dawniej. Nic bardziej mylnego. Wzrost cen, z którym mierzymy się w ostatnim czasie, zwłaszcza za energię elektryczną sprawił, że władze wielu miast z naszego regionu postanowiły i tym razem zrezygnować z organizowania bezpłatnego Sylwestra miejskiego. Zatem dla wielbicieli Sylwestra spędzanego w plenerze nie mamy zbyt dobrych informacji. W tym roku w naszym regionie czeka nas tylko kilka bezpłatnych Sylwestrów miejskich, jednak mieszkańcy Zabrza mogą być zadowoleni! Pod Domem Muzyki i Tańca zorganizowany zostanie Sylwester miejski.

Sylwester przed DMiT w Zabrzu

Spędzanie sylwestrowej nocy przed Domem Muzyki i Tańca stało się dla niektórych zabrzan już niemal tradycją. W ubiegłych latach impreza cieszyła się niemałą popularnością, pomimo tego, że występujący artyści nie byli tak popularni, jak zespół, który odwiedzi Zabrze w tym roku! Osoby, które w tym roku planują świętować przed DMiT będą mieli okazję zobaczyć na scenie znany niemal każdemu z nas zespół Feel. Szampańska zabawa rozpocznie się o godzinie 23:00 i potrwa do godz. 1:00. Tegoroczne świętowanie nie zostanie zakończone wystrzałami fajerwerków.

– W trosce o naszych czworonożnych przyjaciół zrezygnowaliśmy z pokazu sztucznych ogni, który zastąpiony zostanie przez konfetti – przekazała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza w mediach społecznościowych.

Gdzie oprócz Zabrza odbędzie się Sylwester miejski?

Oprócz Zabrza Sylwester miejski zorganizowany zostanie w Żorach i Chorzowie. Ten drugi będzie bez wątpienia najhuczniejszą darmową imprezą na Śląsku.

Sylwester miejski w Żorach

Władze miasta postanowiły w tym roku zrezygnować z organizowania jarmarku bożonarodzeniowego na rzecz Jarmarku Sylwestrowego, który według pierwotnych założeń miał odbywać się w dniach od 29 do 31 grudnia. Sprzeciw mieszkańców sprawił, że władze zmieniły zamysł i na żorskim Rynku od 15 do 31 grudnia trwa jarmark bożonarodzeniowy. Data zakończenia jarmarku nie jest jednak przypadkowa. Tegoroczny jarmark zostanie zakończony plenerową dyskoteką sylwestrową z DJ-em. Impreza rozpocznie się o godzinie 22:00, a jej zakończenie przewidziano na godzinę 2:00. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że nie zabraknie wspólnego odliczania do północy oraz noworocznych życzeń dla mieszkańców.

Sylwestrowa Moc Przebojów w Chorzowie

Najhuczniejszą imprezą wyprawianą w naszym regionie jest bez wątpienia Sylwestrowa Moc Przebojów, która już po raz ósmy zorganizowana zostanie na Śląsku. Impreza odbędzie się w Parku Śląskim a konkretniej na Polach Marsowych. W tej lokalizacji Sylwester pod chmurką zostanie zorganizowany już po raz drugi. Na scenie zobaczymy same największe gwiazdy, których hity zna niemal każdy z nas! Wystąpią między innymi: Matteo Bocelli, Doda, Smolasty, Dawid Kwiatkowski, Kayah, Golec uOrkiestra, Skolim, Feel, Enej, Urszula, Oskar Cyms, Marcin Miller BOYS, Lady Pank, Majka Jeżowska, Tribbs & Kubaczńczyk. Część artystyczna imprezy rozpocznie się o godzinie 20:00, jednak osoby chcące wziąć w niej udział już od godziny 19:00 będą mogli wejść na teren imprezy. Sylwestrowa Moc Przebojów 2023/2024 potrwa do godziny 00:30, a całe wydarzenie już od godziny 20:00 będzie transmitowane w telewizji na żywo.

Szczegółowe informacje dotyczące Sylwestrowej Mocy Przebojów znajdziecie TUTAJ.


Dajcie znać w komentarzach, gdzie planujecie spędzić tegorocznego Sylwestra!

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: DMiT, Małgorzata Mańka-Szulik, Park Śląski, UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również