Wiadomości z Zabrza

Świńska grypa w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu? Wprowadzono zakaz odwiedzin

  • Dodano: 2020-02-17 13:15

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu wprowadzono zakaz odwiedzin, ponieważ na jednym z oddziałów przebywa mężczyzna z objawami świńskiej grypy.

Wprowadzono zakaz odwiedzin

16 lutego do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, trafił kierowca autobusu, który źle się poczuł. Objawy sugerowały, że ma grypę. Po wstępnych badaniach lekarze stwierdzili podejrzenie świńskiej grypy. Stan mężczyzny jest na tyle poważny, że konieczne było zastosowanie pozaustrojowego wspomagania oddychania (ECMO). Zastosowanie tego urządzenia samo w sobie nie leczy niewydolnego narządu, ale daje czas potrzebny do wyzdrowienia. Lekarze z Zabrza czekają na dalsze wyniki badań, dopiero wtedy będzie można ewentualnie potwierdzić wstępną diagnozie o świńskiej grypie. Aktualnie mężczyzna przebywa w odizolowanej sali.

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu zastosowano wszystkie procedury bezpieczeństwa w tym m.in. noszenie maseczek i kombinezonów przez medyczny personel. Odwiedziny u pacjentów zostały wstrzymane do odwołania.

Świńska grypa 

Świńska grypa, a właściwie AH1N1 to wirus grypy, który jest genetyczną mieszaniną genów wirusów grypy. To podtyp wirusa grypy typu A, do którego odmian zalicza się m.in. wirusa tzw. hiszpanki, wirusy powodujące łagodnie przebiegającą grypę ludzką oraz wiele szczepów wirusów grypy występujących u ptaków i świń, w tym również odkrytą w kwietniu 2009 r. nową odmianę wirusa ludzkiej grypy typu H1N1/09.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.