Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Świadkowie ujęli 28-latka, który prowadził mając blisko 3 promile i spowodował kolizję!

  • Dodano: 2020-02-18 09:30

W sobotę dzięki wzorowej postawie świadków policjanci drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobowym fordem, który chwilę wcześniej na ulicy 11 Listopada spowodował kolizję z samochodem marki Fiat.

Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu
 

Jak wynika z relacji jednego ze świadków zdarzenia, kierujący osobowym fordem na ulicy 11 listopada spowodował kolizję z prawidłowo jadącym fiatem.

Do obywatelskiego ujęcia doszło na ulicy 11 listopada

Kierujący fordem 28-latek podjął próbę ucieczki z miejsce zdarzenie. Na szczęście jeden ze świadków uniemożliwił mu to i zatrzymał do czasu przyjazdu policjantów. Przybyła na miejsce drogówka zatrzymała sprawcę kolizji. Okazał się nim być 28-letni mieszkaniec Dobrodzienia. Następnie policjanci udali się z nim na badanie zawartości alkoholu w organizmie, które wykazało blisko 3 promile. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Na szczególne uznanie zasługuje postawa świadków, którzy bezzwłocznie po zauważeniu kolizji, telefonicznie powiadomili o tym fakcie Policję i ujęli jej sprawcę. Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.