Wiadomości z Zabrza

Studentka architektury stworzyła projekt rozbudowy Kopalni Sztuki w Zabrzu!

  • Dodano: 2021-07-30 08:30, aktualizacja: 2021-07-30 08:22

Marta Śpiewok, studentka 5. roku Architektury na Politechnice Śląskiej stworzyła w ramach projektu inżynierskiego plan zagospodarowania terenów pokopalnianych przy Kopalni Sztuki w Zabrzu. Animacje stworzone przez studentkę robią wrażenie!

Wyjątkowa praca inżynierska

Studentka Architektury na Politechnice Śląskiej, Marta Śpiewok, zaprezentowała ciekawy projekt inżynierski. Kobieta stworzyła wizualizację rozbudowy Kopalni Sztuki, znajdującej się na terenie dawnej Kopalni Ludwik. Projekt zakłada stworzenie na niezagospodarowanym terenie pawilonu warsztatowego, a także restauracji. Na wizualizacji widzimy elegancki, szklany budynek oraz mnóstwo zieleni wokół obiektu. Autorka nie zapomniała także o takich detalach jak stojak na rowery czy roślinność w budynku.  

Wizualizację można obejrzeć poniżej.

Skąd pomysł?

Zapytana o to, skąd pomysł na taki projekt inżynierski, Marta Śpiewok odpowiada, iż nie lubi oglądać niezagospodarowanych i zaniedbanych terenów pokopalnianych oraz zniszczonych, historycznie ważnych budynków. Właśnie z tego powodu studentka Architektury postanowiła stworzyć projekt, zakładający zagospodarowanie terenów, które maja ku temu potencjał.

Czy na projekcie się zakończy?

Trzeba przyznać, że projekt stworzony przez Martę Śpiewok robi wrażenie. Sama autorka z pewnością żywi nadzieję, że być może pewnego dnia jej projekt stanie się rzeczywistością, a na niezagospodarowanych terenach coś się w końcu pojawi. Ze smutkiem ogląda zaniedbane tereny pokopalniane, które mają ogromny potencjał do tego, aby porządnie je odrestaurować i stworzyć coś, co zachwyci mieszkańców miasta.

Studentka architektury stworzyła projekt rozbudowy Kopalni Sztuki w Zabrzu!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.