Wiadomości z Zabrza

Straż Miejska w Zabrzu szuka nowego zastępcy komendanta

  • Dodano: 2019-05-08 09:00

Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Zabrzu poszukiwany. Sumienność, opanowanie, odporność na stres, bezstronność oraz zdolności analityczne – to cechy idealnego szefa zabrzańskich strażników miejskich.


Pracodawca kusi dodatkowym wynagrodzeniem rocznym tzw. ,,13-tką”, premią uznaniową oraz elastycznym systemem czasu pracy. Czy zachęta ta sprawi, że o posadę będą ubiegać się rzesze zabrzan? Kandydat ubiegający się o to stanowisko powinien spełnić kilka warunków. Przede wszystkim musi mieć ukończony 21. rok życia, a w kieszeni dyplom uczelni wyższej. Może być absolwentem studiów prowadzonych na kierunku bezpieczeństwo publiczne, zarządzanie, administracja, prawo lub o innym profilu, który umożliwia prawidłowe wykonywanie zadań na powierzonym mu stanowisku. Przyszły zastępca komendanta musi wykazać się pięcioletnim stażem pracy, w tym trzyletnim stażem na stanowisku kierowniczym, bądź wykonywaniem działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami stawianymi przez pracodawcę. 


Niezbędna jest nienaganna opinia, korzystanie z pełni praw publicznych oraz dobry stan zdrowia. Kandydat nie może być karany za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego, czy przestępstwo skarbowe. Od zastępcy komendanta wymaga się posiadania prawa jazdy (kat. B) oraz uregulowanego stosunku do służby wojskowej. Mile widziani będą kandydaci, którzy mogą się pochwalić ukończonym szkoleniem podstawowym dla strażników miejskich/ gminnych oraz tacy, którzy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. W cenie jest też znajomość problematyki bezpieczeństwa i porządku, a także umiejętności zarządzania zespołem oraz strategicznego myślenia.


Szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom zawarto na stronie zabrzańskiej Straży Miejskiej. Natomiast aplikacje można składać do 16 maja, do godz. 9.00 w sekretariacie Straży Miejskiej w Zabrzu przy ul. Stalmacha 9. Dokumenty należy umieścić w zamkniętej kopercie opisanej imieniem i nazwiskiem z dopiskiem ,,nabór kandydatów na 1 wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również