Wiadomości z Zabrza

Stowarzyszenie Ekspertów Biznesu zaprasza na konferencję

  • Dodano: 2015-06-25 08:15, aktualizacja: 2015-06-24 14:28

Podsumowanie działań Proinnowacyjnego Klastra Biznesu oraz omówienie szans, które stwarzają nowe programy dofinansowań unijnych, to tematy konferencji, która już 29 czerwca odbędzie się w zabrzańskim Hotelu Diament.Klaster powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Ekspertów Biznesu. W jego skład wchodzą m.in. przedsiębiorcy z branży doradczej oraz IT, a także instytucje naukowo-badawcze. W najbliższy poniedziałek jej twórcy spotkają się, by podsumować dotychczasowe osiągnięcia i omówić dalsze szanse rozwoju. Do uczestnictwa zapraszają również przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoje firmy.

W ciągu dwuletniej pracy nad projektem odbyły się liczne seminaria i konferencje. Dzięki aktywności członków Proinnowacyjnego Klastra Biznesu udało się stworzyć m.in. platformę on-line wspomagającą skuteczne zarządzanie przebiegiem procesów doradczych. Opracowana na potrzeby klastra aplikacja udostępnia środowisko umożliwiające przygotowanie, zarządzanie i raportowanie przebiegu projektów konsultingowych i doradczych. To innowacja, która pozwala zdalnie nadzorować i ukierunkowywać zmiany w firmie, nawet jeśli jest ona oddalona o kilkaset kilometrów od doradcy.

Klaster wypracował również unikalne oferty, które dzięki współpracy jego członków, są konkurencyjnymi dla największych firm z branży. Powstawały one w oparciu o badania realizowane przez placówki naukowo-badawcze będące częścią zespołu Proinnowacyjnego Klastra Biznesu. Wśród nich jest specjalistyczna oferta audytów doradczych, które mają na celu poprawę funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, obejmując analizę procesów i organizacji firm. To część misji klastra, który za jeden z celów stawia sobie zwiększenie konkurencyjności firm z naszego regionu. Ponadto członkowie klastra dopracowują usługę, której do tej pory nie były świadczone w Polsce. Szczegółów na razie nie chcą zdradzać. Wiadomo jednak, że usługa ma związek z wymogami Unii Europejskiej, dotyczącymi wdrażania systemów zarządzania jakością.

Konferencja, która odbędzie się w Hotelu Diament w Zabrzu, to nie tylko podsumowanie projektu. W jej programie znajdą się również elementy związane z rozwojem firm dzięki Regionalnym Programom Operacyjnym i innym programom dofinansowań ze środków Unii Europejskiej. Będzie to również okazja do nawiązania współpracy z klastrem przez przedsiębiorców z poza jego struktur. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejsze potwierdzenie obecności przez kontakt z koordynatorką klastra, Izabelą Śmieją, mailowo: kontakt@klasterbiznesu.pl lub telefonicznie pod numerem +48 603 840 601.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Beata Kaźmierczak

    Jestem zainteresowana ofertą unijną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również