Wiadomości z Zabrza

Sprzeczka zakończona bójką

  • Dodano: 2011-08-10 10:00

Nadmiar alkoholu wielokrotnie był już przyczyną tragicznych zdarzeń. Tym razem promile były zalążkiem awantury sąsiedzkiej, która przekształciła się w bójkę z udziałem kilku osób.

Jedna z nich użyła podczas bójki noża kuchennego. W związku ze zdarzeniem interweniowała policja oraz pogotowie ratunkowe. Dwóch rannych mężczyzn zostało hospitalizowanych.

Opisane zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę w Zabrzu przy placu Krakowskim kilka minut po godzinie 22. Późna pora skłoniła jednego z lokatorów do zwrócenia sąsiadowi uwagi, że głośna muzyka jaka dochodzi z jego mieszkania przeszkadza innym mieszkańcom. Pomiędzy sąsiadami wywiązała się kłótnia podczas której niekoniecznie używano wyłącznie parlamentarnych słów. Od słowa do słowa, od wulgaryzmu do wulgaryzmu skłócone osoby zapragnęła rozwiązania konfliktu poprzez spotkanie przed domem. Do spotkania doszło, a słowa zostały zastąpione przemocą. Do sąsiedzkiej awantury dołączyli się krewni oraz znajomi. Z relacji świadków wynika, że w bójce mogło uczestniczyć od 8 do 10 osób. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji okazało się, że niezbędna jest także pomoc medyczna. Ratownicy w przypadku dwóch mężczyzn zdecydowali o konieczności przewiezienia ich do szpitala. Ranni doznali urazów wymagających pomocy chirurgicznej. Nie wykluczone, że urazy te były wynikiem użycia przez uczestniczącą w bójce kobietę noża kuchennego. Zajmujący się sprawą śledczy z komisariatu I w Zabrzu ustalili personalia 6 osób uczestniczących w sobotnim zdarzeniu. Wszyscy uczestnicy bójki znajdowali się pod wpływem alkoholu. Pięciu mężczyzn w wieku od 31 do 37 lat usłyszało już zarzuty udziału w bójce, natomiast szósta osoba, wspomniana już wcześniej kobieta usłyszała zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W myśl przepisów kodeksu karnego udział w bójce jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia jest zagrożony karą do 8 lat więzienia.
 

Autor: d.kocur
Źródło: www.zabrze.slaska.policja.gov.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.