Wiadomości z Zabrza

Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany. Co mu grozi?

  • Dodano: 2020-10-06 14:00

Policjanci z II Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali sprawce kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna chciał ukraść ze sklepu przy ulicy Karola Hermisza wiertarkę i ekspres do kawy, a kiedy próbowała powstrzymać go ochrona, użył wobec jej pracownika przemocy. Na szczęście w pobliżu był patrol z zabrzańskiej dwójki.

Policjanci widząc zamieszanie w sklepie, zareagowali i zatrzymali 28-latka, który usiłował dokonać kradzieży

Mundurowi z II komisariatu zatrzymali 28-letniego mieszkańca Zabrza, który jest podejrzany o to, że we wtorek w sklepie na ulicy Karola Hermisza w Zabrzu usiłował dokonać kradzieży rozbójniczej. Jak często bywa w takich przypadkach, 28-latek w postanowił zrobić zakupy bez płacenia za towar. Ze sklepu zabrał ekspres do kawy i wiertarkę o wartości ok. 350 zł, po czym próbował go opuścić. Zareagował na to ochroniarz, który chciał powstrzymać złodzieja. Jednak ten nie miał zamiaru oddać skradzionego towaru i aby uniknąć ujęcia, uderzył go pięścią w twarz. Na szczęście w pobliżu sklepu był patrol z zabrzańskiej dwójki. Mundurowi, widząc zamieszanie przed sklepem, zareagowali i zatrzymali 28-letniego złodzieja. Dziś śledczy sporządzili wniosek o zastosowani wobec zatrzymanego aresztu. Za usiłowanie kradzież rozbójniczej grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Dzimi

    3/4 Co napisane to [...]o prawda

  • Elektryk

    Ekspres i wiertarka o takiej wartości - jakiś desperat.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.