Wiadomości z Zabrza

Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany. Co mu grozi?

  • Dodano: 2020-10-06 14:00

Policjanci z II Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali sprawce kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna chciał ukraść ze sklepu przy ulicy Karola Hermisza wiertarkę i ekspres do kawy, a kiedy próbowała powstrzymać go ochrona, użył wobec jej pracownika przemocy. Na szczęście w pobliżu był patrol z zabrzańskiej dwójki.

Policjanci widząc zamieszanie w sklepie, zareagowali i zatrzymali 28-latka, który usiłował dokonać kradzieży

Mundurowi z II komisariatu zatrzymali 28-letniego mieszkańca Zabrza, który jest podejrzany o to, że we wtorek w sklepie na ulicy Karola Hermisza w Zabrzu usiłował dokonać kradzieży rozbójniczej. Jak często bywa w takich przypadkach, 28-latek w postanowił zrobić zakupy bez płacenia za towar. Ze sklepu zabrał ekspres do kawy i wiertarkę o wartości ok. 350 zł, po czym próbował go opuścić. Zareagował na to ochroniarz, który chciał powstrzymać złodzieja. Jednak ten nie miał zamiaru oddać skradzionego towaru i aby uniknąć ujęcia, uderzył go pięścią w twarz. Na szczęście w pobliżu sklepu był patrol z zabrzańskiej dwójki. Mundurowi, widząc zamieszanie przed sklepem, zareagowali i zatrzymali 28-letniego złodzieja. Dziś śledczy sporządzili wniosek o zastosowani wobec zatrzymanego aresztu. Za usiłowanie kradzież rozbójniczej grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Dzimi

    3/4 Co napisane to [...]o prawda

  • Elektryk

    Ekspres i wiertarka o takiej wartości - jakiś desperat.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.