Wiadomości z Zabrza

Spotkanie z zarządem firmy ALBA. Nadchodzą zmiany

 • Dodano: 2020-10-26 14:00

W związku z niezadowoleniem, jakie rodzą nieprawidłowości w odbiorze odpadów komunalnych przez WPO ALBA S.A., w Urzędzie Miejskim w Zabrzu odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami firmy ALBA.

Problem z odpadami trwa

Przedstawiono wnioski płynące z licznych interwencji mieszkańców zgłaszających zaległości w realizacji harmonogramu odbioru odpadów komunalnych. Władze spółki wezwane zostały do przedstawienia szczegółowego planu naprawczego. Zaprezentowano także konkretne uwagi z cyklicznych inspekcji dokonywanych przez pracowników urzędu, którzy poza wykonywaniem swoich obowiązków dokonują w terenie kontroli w zakresie jakości i efektywności usług świadczonych przez firmę. Przeprowadzane wizje lokalne wykazały, że w dalszym ciągu występują opóźnienia w odbiorze poszczególnych frakcji odpadów komunalnych.

Wykonawca zadeklarował skierowanie do Zabrza kolejnych pojazdów i brygad. Zobowiązał się, że będzie odbierał śmieci również w weekend – tak jak miało to miejsce również w ubiegłym tygodniu. Podkreślili, że trudności zostaną rozwiązane już w najbliższych dniach.

Zwiększymy zatrudnienie oraz liczbę pojazdów. Będziemy koordynować harmonogramy. W ten weekend planujemy pracę w celu nadrobienia zaległości. Skierujemy do obsługi dodatkowych pracowników – zadeklarował Witold Seńczuk, prezes zarządu WPO ALBA S.A.

Władze miasta o nieprawidłowościach poinformowały właścicieli firmy w Niemczech.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Mega

  Cyt."Władze miasta o nieprawidłowościach poinformowały właścicieli firmy w Niemczech." Kto przy zdrowych zmysłach kupuje coś od niemiaszków? Wiadomo że oni traktują nas jak trzeci świat. I jaki jest efekt tego "powiadomienia"? ZEROWY. Niemiaszki pewnie odpowiedziały macie 2 prawa: płacić i milczeć. Dalej ta forma to jakiś żart a UM tylko wystawia sobie świadectwo swoim cudownym działaniem.

 • Marian

  Do dziś nie ma kubłów na plastiki na Maciejowie ;-(

 • Wściekły emeryt

  Na Ślęczka 25-31 raz im udało się zabrać śmieci ale teraz od 2 tygodni dalej nie widać Alby.

 • marco

  co zakładem mechanicznej przeróbki węgla w centrum PAWŁOWA BRAVO RADNI jeszcze koksowni brak

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.