Wiadomości z Zabrza

Śląska drogówka podsumowała długi weekend wielkanocny

  • Dodano: 2022-04-20 06:30, aktualizacja: 2022-04-20 06:42

Zakończył się okres wielkanocnego wypoczynku. W czasie Świąt Wielkanocny nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało prawie 2200 policjantów śląskiej drogówki wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych.

Od piątku do poniedziałku na śląskich drogach doszło do 8 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 8 osób zostało rannych.

Policjanci zatrzymali 116 nietrzeźwych kierowców

W minionych latach okres Świąt Wielkanocnych charakteryzował się zmniejszonym ruchem na drogach spowodowanym przede wszystkim ograniczeniami w przemieszczaniu się z uwagi na dużą ilością zachorowań na COVID -19. W tym roku więcej osób zdecydowało się na odwiedziny rodzin, które nierzadko mieszkają daleko. Pokazują to policyjne statystyki zdarzeń drogowych.

Od wielkanocnego piątku do poniedziałku na śląskich drogach doszło do 8 wypadków drogowych, w których rannych zostało 8 osób, a 1 osoba poniosła śmierć. Odnotowano również 405 kolizji drogowych. Niestety w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu. W ciągu 4 dni mundurowi zatrzymali 116 nietrzeźwych kierujących. W ubiegłym roku w świątecznym okresie odnotowaliśmy odpowiednio: 14 wypadków, w których 16 osób zostało rannych, a także 254 kolizje drogowe. Policjanci zatrzymali wtedy 66 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.