Wiadomości z Zabrza

Sklepy Biedronka otwarte w niedzielę! Sieć nawiązała współpracę z Pocztą Polską

  • Dodano: 2021-07-14 08:00, aktualizacja: 2021-07-14 07:57

Wybrane sklepy Biedronka będą otwarte w niedziele niehandlowe – wszystko dzięki współpracy z Pocztą Polską, która zagwarantowała sieci status placówki pocztowej.

Zakupy możliwe w niedzielę

Biedronka w najbliższym czasie będzie testować w części sklepów sieci nową usługę – odbiór przesyłek pocztowych bezpośrednio w sklepie. Jest to poszerzenie wcześniejszej współpracy z Pocztą Polską – dotychczas w sklepach ulokowane były automaty paczkowe, do których klienci mogli kierować zamówione przesyłki. Teraz, w niektórych sklepach, możliwe będzie odebranie swojej paczki przy okazji robienia zakupów.

-Od ponad 2 lat klienci Poczty Polskiej mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych, zlokalizowanych w sklepach Biedronka. Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, Spółka wraz z Jeronimo Martins Polska S.A., podjęły decyzję o testowym poszerzeniu dotychczasowej współpracy. W jej rezultacie odbiór przesyłek możliwy będzie bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów – mówiła w rozmowie z portalem Wirtualne Media rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej, Justyna Siwek.

Biedronki czynne w niedzielę – żadna nowość?

Dotychczas w Polsce w niedziele funkcjonowały dwa sklepy sieci – w miejscowości Dobrzyca w okolicach Kalisza a także w Różyńcu na Śląsku. Do tych dwóch placówek wkrótce dołączą inne, dzięki poszerzeniu współpracy z Pocztą Polską.

-Dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich planów zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi jedynie w jednostkowych lokalizacjach spośród ponad 3 tys. sklepów naszej sieci – mówi przedstawiciel prasowy sklepów Biedronka.

Zakaz handlu w niedzielę

Od 2018 roku stopniowo wprowadzano zakaz handlu w niedzielę – wiele sklepów nie mogło być otwartych, chyba że za ladą stanął sam właściciel. W ustawie zawarto także przepis, jakich rodzajów placówek zakaz handlu nie obowiązuje. Są to placówki pocztowe, lodziarnie, stacje paliw, cukiernie, kwiaciarnie, kawiarnie a także sklepy z prasą. Wiele sieci sklepów, dzięki różnym współpracom, zyskało status placówek pocztowych, dzięki czemu mogą prowadzić sprzedaż w niedzielę. Dotyczy to m.in. sklepów sieci Żabka i Kaufland.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również