Wiadomości z Zabrza

Skarbnik miasta Piotr Barczyk zmarł podczas sesji Rady Miasta

  • Dodano: 2024-02-20 08:45, aktualizacja: 2024-02-20 08:57

W poniedziałek, 19 lutego, w Urzędzie Miasta doszło do dramatycznych wydarzeń. Podczas sesji Rady Miasta, skarbnik Piotr Barczyk stracił przytomność. Niestety mimo reanimacji, wieloletni samorządowiec zmarł.

Nie żyje Piotr Barczyk

Do zdarzenia doszło podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Zabrze. Nagle Piotr Barczyk opuścił salę obrad. Gdy podążał w stronę wind, stracił przytomność. Do udzielania pierwszej pomocy przystąpił radny, który z zawodu jest lekarzem. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, a pozostałych radnych poproszono o niewychodzenie na korytarz, aby nie przeszkadzać ratownikom podczas akcji reanimacyjnej. O sytuacji poinformowano żonę i córkę Piotra Barczyka.

Akcję reanimacyjną prowadzono przez ponad godzinę – niestety nie przyniosła ona skutków i lekarz stwierdził zgon.

- Nadal nie możemy uwierzyć w to, co się stało. Nie żyje Piotr Barczyk, skarbnik Miasta Zabrze. Doznał zatrzymania akcji serca podczas sesji Rady Miasta. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi – czytamy w mediach społecznościowych prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik.

Piotr Barczyk pełnił stanowisko skarbnika Miasta Zabrze nieprzerwanie od 1997 roku. Współpracował z aż trojgiem prezydentów miasta. Pod koniec stycznia skończył 61 lat.   

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również