Wiadomości z Zabrza

Siedem ofert na przebudowę torowiska wzdłuż ul. Bytomskiej w Zabrzu

  • Dodano: 2020-02-04 14:45

Tramwaje Śląskie otworzyły oferty na przebudowę kolejnego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Bytomskiej w Zabrzu. Zgłosiło się siedem firm, ale wszystkie oferty przekraczają budżet zaplanowany na tę inwestycję – informuje portal transport-publiczny.pl.

Wszystkie oferty przekraczają zaplanowany budżet inwestycji

Przetarg dotyczy przebudowy infrastruktury tramwajowej infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Bytomskiej, na odcinku od ul. Zamkowej do ul. Szyb Franciszek wraz z pętlą Biskupice oraz rozjazdami. Ten etap prac obejmuje ok. 2300 metrów toru pojedynczego. Planowany budżet inwestycji to 13,6 mln złotych brutto. 

- Najtańszą propozycję złożyła firma KZN Rail z Krakowa, która jest gotowa wykonać prace za 17,773 mln zł brutto. NDI z Sopotu proponuje 18,193 mln zł brutto, Tor-Krak z Krakowa – 18,910 mln zł brutto, ZUE z Krakowa – 19,164 mln zł brutto, Trakcja PRKiI z Warszawy – 19,990 mln zł brutto, Tor-Kar-Sson z Warszawy – 20,748 mln zł brutto, a konsorcjum Spar-Tor i Progreg Budownictwo z Krakowa – 25,975 mln zł brutto – czytamy na stronie transport-publiczny.pl.

Jeżeli Tramwaje Śląskie zdecydują się zwiększyć budżet inwestycji, to o wyborze wykonawcy w 80% zdecyduje właśnie cena.

Planowana przebudowa to odcinek trasy łączącej Zabrze i Bytom

Planowana inwestycja obejmuje kolejny odcinek trasy linii 5 i 30, łączących Zabrze i Bytom. Odcinek na pograniczu miast został już wyremontowany. Obecnie trwa przebudowa torów w ciągu ulic Religi i Powstańców Śląskich w centrum Zabrza i na ul. Bytomskiej od ul. Młyńskiej do ul. Hagera. Tramwaje Śląskie przygotowują się także do przebudowy torów wzdłuż ul. Zabrzańskiej w Bytomiu, rozpoczęcie prac planowane jest na drugą połowę 2020 r.
 

Maciej PoloczekMaciej Poloczek
Źródło: transport-publiczny.pl, fot. Google Street View

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Zabrzanin94

    Zabrze - Mikulczyce oczywiście dalej mają gdzieś.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.