Wiadomości z Zabrza

Samorządowy Lider Elektronicznej Administracji

  • Dodano: 2011-06-21 14:30

Urząd Miejski w Zabrzu został laureatem konkursu ZŁOTA@2011 w kategorii dużych miast. Nagrody wręczono podczas pierwszego dnia 15 Konferencji "Miasta w Internecie", odbywającej się w dniach 15-17 czerwca w Zakopanem.

Tegoroczni nagrodzeni otrzymali wyróżnienie w kategorii "Samorządowy Lider Elektronicznej Administracji". Udział w konkursie zgłosiło 26 urzędów gminnych, miejskich oraz starostw powiatowych.

Przedmiotem oceny jury był stopień rozwoju elektronicznej administracji w urzędach. Podstawę oceny stanowiły dane mówiące o stopniu zaawansowania prac organizacyjnych i inwestycyjnych prowadzonych przez samorządy w oparciu o plany i programy rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Ocenie podlegała także jakość i użyteczność serwisów internetowych oraz usług świadczonych drogą elektroniczną.

Miasto Zabrze kilka lat temu podjęło decyzję o podjęciu prac na rzecz rozwoju i krzewienia społeczeństwa informacyjnego. Efektem tych działań było stworzenie przed trzema laty, programu rozwoju społeczeństwa informacyjnego miasta Zabrze. W dokumencie "e - Zabrze strategia rozwoju społeczeństwa informacyjnego miasta Zabrze"  zostały wytyczone kierunki rozwoju na lata 2009-2016. Zakres działań obejmuje wszelkie dziedziny naszego życia zarówno od nowoczesnej administracji, jak i edukacji, kultury czy zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również