Wiadomości z Zabrza

"Salut d’Amour" – Walentynki w Filharmonii!

  • Dodano: 2023-02-09 07:45, aktualizacja: 2023-02-09 07:55

Filharmonia Zabrzańska zaprasza na Koncert Walentynkowy „Salut d`Amour”. Odbędzie się on w najbliższy piątek, 10 lutego, o godz. 18.00 w sali koncertowej przy ul. Park Hutniczy 7.

Koncert Walentynkowy „Salut d`Amour”

Tego wieczoru solistami będzie dwoje młodych, znakomitych wokalistów – sopranistka Aleksandra Blanik i Rafał Talarczyk. Koncert poprowadzi dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej Sławomir Chrzanowski.

Rafał Talarczyk – ukończył PSM II stopnia w Nowym Sączu w klasie śpiewu dr Renaty Jonakowskiej-Olszowskiej. Jest absolwentem studiów I stopnia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu dr hab. Tadeusza Leśniczaka. Uczestniczył m.in. w Kursie Wokalistyki Operowej w Iwoniczu-Zdroju. Otrzymał wyróżnienie na XIV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. Zwycięzca XIX Sądeckiej Wiosny Artystycznej. W swoim dorobku artystycznym posiada role zagrane w tak świetnych musicalach jak ,,Koty”, ,,Zakonnica w przebraniu”, ,,Cabaret” i ,,Pinokio”.

Aleksandra Blanik – jest absolwentką PSM im. M. Karłowicza w Katowicach, swoją edukację kontynuuje w katowickiej Akademii Muzycznej, kształcąc swoje umiejętności w klasie śpiewu prof. dr hab. Agaty Kobierskiej. Mimo młodego wieku jest laureatką licznych konkursów muzycznych. W swoim artystycznym dorobku może poszczycić się m.in. Grand Prix na międzynarodowym konkursie dla młodych muzyków „Nouvelles Étoiles” w Paryżu, I miejsce na konkursie wokalnym w Moskwie „International Moscow Music Online- Competition”, Grand Prix na konkursie wokalnym w Wiedniu „International Viennese Spring Music Competition”, Grand Prix na międzynarodowym wokalnym „Astana Vision Contest” w Kazachstanie oraz III miejsce na konkursie solowej wokalistyki sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również