Wiadomości z Zabrza

Ruszyły półkolonie edukacyjno-zawodowe "Lato w Zabrzu"

  • Dodano: 2022-07-19 08:45, aktualizacja: 2022-07-19 08:57

W naszym mieście ruszył pierwszy turnus półkolonii edukacyjno-zawodowych „Lato w Mieście”, organizowanych przez Miasto Zabrze.

Dzieci uczestniczące w zajęcia będą się bawić, zwiedzać Zabrze oraz poznawać specyfikę różnych zawodów

Projekt odbywa się w ramach zadania „Miasto Przestrzenią Rozwoju” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Półkolonie, które koordynuje Centrum Rozwoju Rodziny, to przykład na to, że nawet zostając w trakcie wakacji w mieście nie musimy się nudzić. Dzieci, które biorą w nich udział z pewnością będą spędzać czas ciekawie i aktywnie. W programie znalazły się m.in. wycieczki do atrakcyjnych miejsc, poznawanie zawodów w miejscu ich realnego wykonywania w warunkach zbliżonych do wykonywania ich na co dzień, a także nauka przedsiębiorczości.


Dzieci uczestniczące w półkoloniach przywitała dzisiaj prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Najmłodsi podczas półkolonii przy okazji poznawania wybranego zawodu, będą zarabiały pieniądze. Za zarobione pieniądze będą mogły kupować w sklepiku wybrane towary. Będą mogły również zaoszczędzić te pieniądze i na koniec turnusu zakupić jakiś bardziej wartościowy towar ze sklepiku. Nie zabraknie też zajęć sportowo-ruchowych, gier i zabaw integracyjnych oraz spacerów i zajęć na świeżym powietrzu.

Drugi turnus rozpocznie się już 1 sierpnia. Informacje: Centrum Rozwoju Rodziny: +48 32 630-32-32 oraz crr@crr.miastozabrze.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również