Wiadomości z Zabrza

Zakończył się drugi turnus półkolonii edukacyjno-zawodowych "Lato w Zabrzu"

  • Dodano: 2022-08-16 07:00, aktualizacja: 2022-08-15 19:14

W miniony piątek w naszym mieście zakończył się drugi turnus półkolonii edukacyjno-zawodowych „Lato w Mieście”, organizowanych przez Miasto Zabrze. Dzieci uczestniczące w zajęciach zwiedzały Zabrze oraz poznawały specyfikę różnych zawodów. Projekt odbył się w ramach zadania „Miasto Przestrzenią Rozwoju” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Półkolonie "Lato w Mieście"

Półkolonie, które koordynowało Centrum Rozwoju Rodziny, to przykład na to, że nawet zostając w trakcie wakacji w mieście nie musimy się nudzić. Dzieci, które wzięły w nich udział z pewnością spędziły czas ciekawie i aktywnie. W programie znalazły się m.in. wycieczki do atrakcyjnych miejsc, poznawanie zawodów w miejscu ich realnego wykonywania w warunkach zbliżonych do wykonywania ich na co dzień, a także nauka przedsiębiorczości.

Dzieci miały niebywałą okazję odegrania poszczególnych ról, tworząc na Sali Sesyjnej dziecięce obrady Sesji Rady Miasta. Dodatkowo poznały zasady funkcjonowania Urzędu oraz miały okazję wcielić się zarówno w rolę urzędnika, jak i klienta, realizując między sobą specjalnie dedykowane wnioski o wydanie prawa jazdy na Sali Obsługi Klienta. Uczestnicy zobaczyli także, jak przebiega wydawanie dowodu osobistego oraz rejestracja samochodu. Młodzi praktykanci mogli również zajrzeć do urzędowego archiwum.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również