Wiadomości z Zabrza

Ruszyła budowa nowego boiska Górnika Zabrze

  • Dodano: 2021-03-04 13:15

Warunki pogodowe pozwoliły na rozpoczęcie prac już teraz. 2 marca rozpoczęły się prace przygotowawcze pod budowę nowego boiska treningowego dla zespołu Górnik Zabrze.

- Warunki atmosferyczne i wiosna, która miejmy nadzieję na stałe zagościła w naszym regionie pozwoliły na uruchomienie przygotowań pod inwestycję - informuje Górnik Zabrze na swojej stronie internetowej. 

Nowe boisko treningowe na Arenie Zabrze będzie miało podgrzewaną płytę i sztuczne oświetlenie, co ułatwi możliwość treningu zwłaszcza w sezonie zimowym. 

Sportowa Polska

O zabrzańskich inwestycjach sportowych mówił osobiści Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki w 2019 roku. Miasto Zabrze uzyskało dofinansowanie na rozbudowę infrastruktury treningowej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Celem programu jest wsparcie zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju.

- W ramach rozwoju lokalnej infrastruktury treningowej i sportowej robimy bardzo wiele inwestycji w całej Polsce. W ostatnich trzech latach wykonaliśmy około 6 tysięcy takich inwestycji na kwotę powyżej 2 miliardów złotych. To statystyka ogólna, ale ludzi interesuje przede wszystkim to, co dzieje się w środowiskach lokalnych - miastach i miasteczkach. Tutaj w Zabrzu będziemy inwestowali dodatkowo ponad 2 miliony złotych, właśnie w infrastrukturę treningową. Po to, aby piłkarze mogli godnie trenować - mówił Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

Główny wykonawca nowego boiska

Umowa z głównym wykonawcą nowego boiska, firmą InterHall, została podpisana 30 lipca

- Będziemy wykonywać boisko treningowe w technologii naturalnej, a obiekt będzie podgrzewany oraz oświetlony. Mamy nadzieję, że murawa, którą będziemy hodować na miejscu, będzie służyła przez długie lata całej społeczności Górnika Zabrze – mówi Szymon Kurdziel, prezes InterHall.

Planowane prace

  • budowa boiska o podgrzewanej murawie trawiastej o wymiarach 105 na 68 metrów,
  • wykonanie instalacji ogrzewania boiska oraz dostosowanie istniejącej infrastruktury węzła cieplnego stadionu do jego zasilania,
  • instalacja drenażu terenu,
  • budowa instalacji podlewania wraz ze zbiornikiem retencyjnym zasilanym przez wody pozyskane z drenażu.

Koszt całej inwestycji to 4,5 mln złotych. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie pochodzące z Ministerstwa Sportu, a pozostałą sumę pokryje budżet miasta Zabrze. Prace mają potrwać około 3 miesiące.


Źródło: Wioletta Baborska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również