Wiadomości z Zabrza

Ruszył przetarg na przebudowę torowiska wzdłuż ulicy Wolności w stronę Rudy Śląskiej

  • Dodano: 2021-09-09 13:00

W Zabrzu szykuje się kolejna przebudowa torowiska tramwajowego. Tym razem chodzi o odcinek pomiędzy skrzyżowaniem ulic Wolności z Floriana, aż do granicy z Rudą Śląską. Tramwaje Śląskie właśnie ogłosiły przetarg.

Wczoraj, 8 września, Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na przebudowę infrastruktury tramwajowej w Zabrzu w ciągu ulicy Wolności, od skrzyżowania z ulicą Floriana (okolice Browaru) do granicy z Rudą Śląską. Zadanie ma być wykonane w ramach Projektu: „Zintegrowany Projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko - Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego – etap I” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020.

Zabrze: Przebudowa torowiska od Browaru do granicy z Rudą Śląską

Zakres robót będzie podzielony na trzy odcinki, które oddzielone od siebie będą odcinkami przebudowanymi już w ramach DTŚ. 

Pierwszy odcinek będzie obejmował przebudowę torów od rejonu Browaru przy ulicy Wolności, na wysokości przystanku Zabrze Św. Floriana, do okolic przystanku „Zaborze Elektrociepłownia”, na wysokości budynku przy ul. Wolności 418. Drugi odcinek rozpoczyna się około 150 metrów przed skrzyżowaniem ulic Wolności i Jerzego Wyciska, na wysokości budynku przy ul. Wolności 446. Koniec zakresu wyznacza wjazd pod market ALDI. Trzeci, ostatni odcinek rozpoczyna się około 150 metrów na wschód od skrzyżowania ulicy Wolności z wiaduktem nad DTŚ (naprzeciw marketu Lidl) i biegnie do granicy z Rudą Śląską. Koniec zakresu przebudowy wyznacza początek nowo wybudowanego odcinka torowiska w Rudzie Śląskiej.

Projekt nowego torowiska nie odbiega dużo od dotychczasowego. Będzie to klasyczne torowisko z drenażem w osi torowiska. Wyremontowane zostaną również wiaty przystankowe. Jednotorowy odcinek w okolicy ulicy Rymera zastąpiony zostanie dwutorowym. Pętla Lompy również będzie dwutorowa i będzie mieć wjazd z dwóch stron.

Termin składania ofert w przetargu mija 11 października. Na roboty przeznaczono 12 miesięcy, a więc powinny zakończyć się w drugiej połowie 2022 roku. Tramwaje Śląskie wymagają, aby prace były przeprowadzane przy możliwie maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również