Wiadomości z Zabrza

Rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci

 • Dodano: 2021-12-14 07:15, aktualizacja: 2021-12-14 07:58

Od wtorku 14 grudnia rodzice będą mogli zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Otrzymają one szczepionkę firmy Pfizer. E-skierowanie dziecka znaleźć będzie można na jego Internetowym Koncie Pacjenta.

Jak zarejestrować dziecko na szczepienie?

Na szczepienia dziecko można zarejestrować:

 • kontaktując się z wybranym punktem szczepień,
 • dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989,
 • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL i nazwisko Twojego dziecka, podaj numer telefonu, na który odbierzesz  potwierdzenie, i wybierz termin szczepienia.

Więcej informacji nt. szczepienia przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat znajdziecie Państwo TUTAJ.

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

W Zabrzu szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat rozpoczyna Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia. Szczepienia organizowane są w weekendy, z myślą o zapewnieniu Państwu możliwości uczestniczenia razem z dzieckiem w szczepieniu w sposób niekolidujący z zobowiązaniami zawodowymi.

W razie dużego zainteresowania Kardio-Med przewiduje możliwość uruchomienia dodatkowego dnia szczepień dzieci w tygodniu.

Zapisy na szczepienie w Zabrzu

Zapisy na szczepienie ruszą już 14 grudnia, a pierwsze szczepienia odbędą się 18 grudnia (sobota) w godzinach 8.00-18.00 w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C.

Termin szczepienia można ustalić za pośrednictwem infolinii:

 • 32 705-03-06
 • 32 705-03-14.

W przypadku dużego obciążenia linii telefonicznej można się kontaktować bezpośrednio z koordynatorami szczepień:

 • 694-933-068
 • 514-244-986.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

 • Hans

  Czy ktoś w mediach podał ile dzieci zachorowało w całej Polsce na wiadomo co (udział procentowy do ogółu dzieci), ile było poważnych zachorowań i powikłań? Ja nie słyszałem żeby dzieci leżały pokotem masowo, więc na jakiej podstawie twierdzi się, że dzieci muszą brać to świństwo? Najpierw mówili: dziadkowie szczepcie się, to będziecie mogli odnowić kontakt z wnukami. Teraz pitolą: szczepcie dzieci, jeśli chcecie ochronić starszych. To znaczy co, że te szczepionki dla starych działają dopiero po podaniu szczepionki młodym? Ludzie tu chodzi tylko o kasę i zaspokojenie rządz firm, które to produkują. Słuchałem wywiadu w radiu Zet, gdzie jeden z profesorków z rady medycznej przy rządzie, chwalił się działalnością swojej fundacji, a jak prowadząca zapytała go o wpłynięciu na konto fundacji 2 mln dolarów od firmy Pfizer, to kręcił, że już dawno nie był w fundacji, że musi dopytać, że to skarbnik jest od tego, itp. [...]y (film na youtubie). Więc, jak myślicie, co będą tacy profesorowie rekomendować?

 • Ja ja ja

  Teoria spiskowa nr 231.765 zapewne kolejny fachowiec od spraw wirusów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.