Wiadomości z Zabrza

Rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy

  • Dodano: 2009-04-16 13:12

O sukcesach swojego rządu w walce z kryzysem gospodarczym mówił podczas otwarcia kongresu premier Donald Tusk. Przekonywał, że "wszystko jest możliwe, jeśli ludzie wierzą, potrafią i mają do siebie zaufanie" . Podsumowując swoje wystąpienie premier stwierdził, że "Polska zdaje egzamin z kryzysu najlepiej w tej części Europy".

Europejski Kongres Gospodarczy to pierwsza tej skali impreza w województwie śląskim. "Polska, a zwłaszcza województwo śląskie, są dobrym miejscem dyskusji o skutkach kryzysu gospodarczego. Jesteśmy krajem, który odczuwa go w stosunkowo niewielkim stopniu w porównaniu do innych gospodarek Europy (…) Kongres wpisuje się w dyskusję na temat tego, jak pokonać kryzys. Wypracowane podczas niego wnioski mają wspomóc w kształtowaniu strategii województwa śląskiego" – powiedział marszałek Bogusław Śmigielski witając gości kongresu.

Kongres przykuwa uwagę polityków, biznesmenów i naukowców z całej Europy. O kształcie europejskiej gospodarki w najbliższych latach dyskutować będzie przez trzy dni ponad 2000 uczestników Kongresu. Są wśród nas najwybitniejsi politycy europejscy, przedstawiciele biznesu i nauki. Wystąpieniom plenarnym towarzyszyć będzie ponad 20 paneli dyskusyjnych poświęconych tematom pakietu klimatycznego, odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej i wreszcie polityki energetycznej Polski i Unii Europejskiej. To także niepowtarzalna okazja do bezpośrednich, kuluarowych spotkań i rozmów o wyzwaniach politycznych i gospodarczych stojących przed Europą.

Organizatorem kongresu jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA. Współorganizatorami: Województwo Śląskie, Górnośląski Związek Metropolitalny i Miasto Katowice. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest Jerzy Buzek, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego.


Źródło: www.silesia-region.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również