Wiadomości z Zabrza

Rozbój w Zabrzu. Agresywny 32-latek zaczepił młodą kobietę na przystanku

  • Dodano: 2021-11-18 08:00, aktualizacja: 2021-11-18 08:51

Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali 32-latka, który na przystanku autobusowym usiłował dokonać rozboju. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

Agresor zaczepiał przechodniów na przystanku

Dyżurny Komisariatu III Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że na przystanku autobusowo-tramwajowy przy ulicy Wolności 328 agresywny i prawdopodobnie pijany mężczyzna zaczepia osoby przebywające w okolicy. Zgłaszający przekazał też informację, że mężczyzna chce od nich wyłudzić telefon i pieniądze oraz że zaatakował młodą kobietę.

32-latek chciał ukraść telefon komórkowy młodej kobiecie

Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Mundurowi przy pobliskim sklepie napotkali pokrzywdzoną kobietę. W rozmowie z nią ustalili, że agresor usiłował ukraść jej telefon komórkowy, grożąc przy tym pobiciem i pozbawieniem życia. Kobieta nie dała go sobie wyrwać i schroniła się przed napastnikiem w sklepie. Mężczyzna oddalił się.

Zatrzymanie 32-latka

Znając jego rysopis, policjanci rozpoczęli poszukiwania i wkrótce zatrzymali 32-latka. We wtorek 16 listopada Sąd Rejonowy w Zabrzu na wniosek miejscowej prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 32-letniego zabrzanina.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również