Wiadomości z Zabrza

Kolejne spotkanie w ramach projektu Rokita Czyta

  • Dodano: 2021-11-18 07:45, aktualizacja: 2021-11-18 08:46

Twórczości Zofii Papużańskiej poświęcone będzie kolejne spotkanie w ramach projektu Rokita Czyta, które odbędzie się 18 listopada w rokitnickim “RestoGym”, przy ul. Krakowskiej 48 w Zabrzu.

Spotkanie poświęcone twórczości Zofii Papużańskiej

Z wykształcenia teatrolog, pracuje jako nauczycielka języka polskiego. Za debiutancką powieść Szopka była nominowana do Paszportów Polityki 2012 oraz do Nagrody Literackiej Nike 2013. Według opinii czytelników Szopka to „bez wątpienia najlepszy, najgłośniejszy i najbardziej obiecujący literacki debiut roku”. Za powieść On otrzymała nominację do Opólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2017. Swoje opowiadania publikowała także w „Tygodniku Powszechnym” oraz w „Radarze”.

Projekt Rokita Czyta

Projekt Rokita Czyta realizowany jest od marca 2014 r. Dyskusje toczą się wokół książek o bardzo różnorodnej tematyce, ale zawsze nietuzinkowych, wręcz prowokujących do tego, by o nich rozmawiać. Pierwsze spotkanie poświęcone było “Morfinie” Szczepana Twardocha, kolejne m.in. nst. książkom: “Źle urodzone” Filipa Springera, “Czarny Ogród” Małgorzaty Szejnert czy też “Ciemno, prawie noc” Joanny Bator.

     

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również