Wiadomości z Zabrza

"Rodzinne Kolędowanie" w kaplicy św. Barbary w kopalni Guido

  • Dodano: 2023-01-10 07:30, aktualizacja: 2023-01-10 07:48

W święto Trzech Króli Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprosiło mieszkańców na tradycyjne kolędowanie, które odbyło się na poziomie 170 w kaplicy św. Barbary. Świąteczne kolędowanie poprzedziła msza święta, której przewodniczył ks. dr Stanisław Puchała.

Kolędowanie w kaplicy św. Barbary

Wspólnemu kolędowaniu przewodniczył Zabrzański Chór Młodzieżowy „Resonans con tutti” im. N.G. Kroczka pod dyrekcją Waldemara Gałązki i Arleny Różyckiej-Gałązki. Na organach towarzyszył im Karol Jaje, natomiast cały koncert poprowadził ks. Puchała. Uczestnicy przy akompaniamencie organów mogli wspólnie z chórzystami zaśpiewać najpopularniejsze, tradycyjne kolędy, takie jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna panna”, czy „Bóg się rodzi”.

Na zakończenie prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik złożyła wszystkim noworoczne życzenia. – Wspólne kolędowanie to piękna tradycja. Cieszę się, że w naszym mieście mamy tak wiele okazji, aby wsłuchać się w słowa pięknych, polskich kolęd. Zwłaszcza tutaj, w podziemiach Kopalni Guido, skłaniają one do głębokich refleksji – mówiła prezydent Zabrza.

Uroczyste kolędowanie zakończyło wspólne odśpiewanie kolędy pt. „Cicha noc”.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również