Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Rewitalizacja Parku im. Poległych Bohaterów

 • Dodano: 2018-04-05 10:30

Miasto Zabrze przystępuje do realizacji zadania pn.: „Poprawa jakości terenów zielonych na obszarze miasta Zabrze – etap I. Rewitalizacja Parku im. Poległych Bohaterów, przy ul. Dubiela w Zabrzu”. W maju rozpoczną się prace, które potrwają kilka miesięcy.

W ramach tej inwestycji odbudowany zostanie wodotrysk z niecką i brodzik fontanny wraz i instalacją elektryczną. Wybudowana zostanie nowa instalacja elektryczna – oświetlenie zewnętrzne parku oraz zasilanie imprez plenerowych. Renowacji poddany zostanie mur oporowy i schody przy wejściu do parku od strony ul. Dubiela. W czasie prac będzie można korzystać z parku, jednak w sposób ograniczony.

Wykonawcą zadania nr 1 jest Przedsiębiorstwo AKWAPLANTA Sp. z o. o. z Wrocławia, a szacowana wartość robót to 718 779,90 zł. Zadanie nr 2 wykona Zakład Instalacji Elektrycznych CAGRO Sp. z o.o. z Radzionkowa, a wartość robót oszacowano na 513 193,70 zł. Na ogłoszony przetarg nieograniczony w celu wyłonienia wykonawcy robót wynikających z Zadania nr 3 złożono jedną ofertę. Aktualnie trwa proces badania oferty.

Warto przypomnieć, że na realizację projektu „Poprawa jakości terenów zielonych na obszarze miasta Zabrze – etap I i II” Zabrze otrzymało ponad 7 mln dofinansowania. Celem projektu jest kompleksowe uporządkowanie i zagospodarowanie terenów zieleni miejskiej w Zabrzu na obszarze obejmującym 21 lokalizacji. Wzmocni to ich walory użytkowe i przestrzenne oraz stworzy sprzyjające warunki dla realizowania aktywności rekreacyjnej mieszkańców Zabrza. Tereny, które obejmie projekt staną się pełnowartościową przestrzenią publiczną miasta, miejscem chętnie odwiedzanym zarówno przez mieszkańców, jak i turystów, stanowiącym wizytówkę miasta.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Maria

  Jasne fontanny ,i cuda niewidy.A nasze osiedlu Kotarbińskiego mamy dziurawe ścieszki asfaltowe z lat osiemdziesiątychi.!?Nie ma jak iść z balkonikiem ,starszym chorym ludziom.Wózki dziecięce wpadają kołami w dziury i doliny w tych 37 letnich chodnikach Wstyd Pani Prezydent! Pani ma pięknie koło swojego urzędu ,a my to się nie liczymy!

 • Zabrzanka

  Szkoda tego miastaMieszkam tu 6lat i jeszcze nie spotkałam się z jakimikolwiek remontem miejsca gdzie można spędzić czas z rodzinąBasen na Janku żenadaBasen Maciejów bez zmian od latParki zarośnięte zaśmieconeWszystkie uciekają poza miastoA pani prezydent idzie w kulturę miasta 21wieku i inwestycjeje są przyszłością i coraz więcej zakładów, fabryk ...itp

 • Andrzej

  Rewitalizacja 21 lokalizacji? Super tylko jakie to lokalizacje? Co np. z parkiem Hutniczym?

 • kolo34

  Fajnie ze zaczną cos "poprawiać" , ale nie rozumie kilku spraw- jak to jest ze w innych miastach dośc szybko maja wykonawców i zazwyczaj jest kilka ofert gdzie miasto ma wiekszy wybór wśród ofert , jak to jest ze np w Katowicach czy Gliwicach realizaują wiele projektór duuuuużo szybciej i z wiele lepszym efektem końcowym ? Nie moge pojąc myslenia? w naszym UM ZABRZE- Dziadowskie , zacofane cześto pomysły , myśli i projekty które były może fajne w latach 80' lub 90' - przykład naszego "basenu Aquarius" bieda - zwykły mały klocek ehhh

 • Zabrzanin

  A po wszystkim ktoś napisze Torcida .Albo J.......Ruch.I po co to .Kiedy Zabrze zacznie walczyć z tymi napisami i wulgaryzami nawolujacymi do nienawiści ?

 • Zabrzanin

  A po wszystkim ktoś napisze Torcida .Albo J.......Ruch.I po co to .Kiedy Zabrze zacznie walczyć z tymi napisami i wulgaryzami nawolujacymi do nienawiści ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.