Wiadomości z Zabrza

Przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Curie-Skłodowskiej otwarto "Podwórko Nivea"

  • Dodano: 2021-12-20 08:00, aktualizacja: 2021-12-20 08:53

W czwartek 16 grudnia  do użytku oddano kolejny plac zabaw, który powstał w ramach konkursu „Podwórko Nivea”. Najmłodsi zabrzanie mogą korzystać z nowej infrastruktury wybudowanej na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Klonowej 23.

Otwarcie "Podwórka Nivea" w Zabrzu

Na uroczystym otwarciu nowego placu zabaw obecni byli m.in.: prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik , przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, dyrektor SP nr 6 w Zabrzu Wojciech Koman oraz uczniowie i grono pedagogiczne “Szóstki”.

Pomysł na dołączenie do akcji “Nivei” spotkał się z wielką mobilizacją całej społeczności szkolnej wynikającą z kreatywności pracowników placówki, którzy wspólnie zainicjowali szereg działań, jak i same przystąpienie do konkursu. Dzięki rodzicom oraz przyjaciołom szkoły oddanych zostało ponad 10 tysięcy głosów. Inwestycja została także zrealizowana przy wsparciu Miasta Zabrze oraz rodziców.

– Mobilizacja rodziców i całej szkoły pokazuje, że współpracując można robić wspaniałe rzeczy. Dzięki mobilizacji całej społeczności szkolnej możemy podziwiać dzisiaj piękny, nowoczesny, bezpieczny i kolorowy plac zabaw przy ul. Klonowej. Jestem pewna, że przyniesie on wiele radości dzieciom – komentowała podczas uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Czym jest "Podwórko Nivea"?

Na "Podwórkach Nivea" znajdują się takie urządzenia, jak np. kubikowa ścianka wspinaczkowa, karuzela integracyjna, planetarium z rozrysowanym układem gwiazd, różnego rodzaju gry edukacyjne oraz tak lubiane przez dzieci huśtawki. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi zachęcają zarówno dzieci, jak i dorosłych do integracji oraz budzą niezliczone pomysły na kreatywne spędzanie czasu. W ramach akcji wybudowanych zostało już 160 nowoczesnych placów zabaw całym kraju. Każde z Podwórek Nivea ma wartość 250 tys. zł.

Akcja „Podwórko Nivea” jest kolejną odsłoną programu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, którą firma prowadzi już od 20 lat. Projekt powstał z myślą o rodzicach, którzy pragną spędzać czas wolny ze swoimi dziećmi w przyjemnym otoczeniu. Podwórka są wyjątkowym miejscem zabaw dla całej rodziny. Dzięki zastosowanym elementom odpowiadają na potrzeby dzieci w różnym wieku oraz nawiązują do klasycznych zabaw, popularnych w czasach dzieciństwa współczesnych rodziców, takich jak: gra w klasy, skakanka lub zabawa na trzepaku.

Odnowiona pracownia chemiczna

Czwartkowe wydarzenie było także okazją do otwarcia nowej pracowni chemicznej, która przy wsparciu Miasta Zabrze oraz Rady Rodziców SP nr 6 została odnowiona i odświeżona. Zakupiono także nowy sprzęt oraz materiały dydaktyczne na potrzeby klasy. W ramach szkolnego projektu sala zyskała swojego “opiekuna”, którą jest Maria Curie-Skłodowska. Nadawanie imion patronów salom szkolnym odbywa się w ramach projektu “Laureaci Nagrody Nobla oraz Orderu Uśmiechu”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.