Wiadomości z Zabrza

Przedszkole nr 43 w Zabrzu po remoncie

  • Dodano: 2019-01-31 11:15

Zakończono termomodernizację Przedszkola nr 43 w Zabrzu przy ul. Klonowej 2.

Z tej okazji zorganizowane zostało okolicznościowe spotkanie, w którym udział wzięli m.in.: prezydenta Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek – Bar. Prace remontowe trwały ponad rok - od sierpnia 2017 roku do września 2018 roku.

Dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola mogą korzystać z odnowionej placówki i nowych udogodnień

Bardzo się cieszę i gratuluję całej społeczności przedszkolnej tej odnowionej placówki. To bardzo ważne, by mali zabrzanie wychowywali się i uczyli w dobrych warunkach i przyjaznej atmosferze. Każde pozytywne doświadczenie przedszkolaków przełoży się w przyszłości na sukcesy uczniów - mówiła podczas spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka - Szulik.

Prace w ramach inwestycji objęły termomodernizację obiektu w tym docieplenie przegród zewnętrznych z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, rozbudowę części parterowej od strony wejściowej o hol i szatnie dla dzieci, nadbudowę obiektu od strony zachodniej o I i II piętro (sale dydaktyczne), wykonano nowe ogrodzenie, instalację c.o., instalację elektryczną, instalację wodno-kanalizacyjną, przyłącze energetyczne oraz wentylację mechaniczną. Zagospodarowano również teren wokół budynku wraz z wykonaniem nawierzchni, trawników, nasadzeń oraz placu zabaw.

Roboty wykonywała firma Zakład Remontowo-Budowlany Plast-Bud Mariusz Dawidowski z Gliwic. Koszt inwestycji to 4 250 000 zł brutto.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Vbhvg

    Tv

  • Wściekły emeryt

    A kiedy ruina ze Ślęczka , to niech pani prezydent przyjdzie zobaczyć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również