Wiadomości z Zabrza

Przedsiębiorco, zainwestuj w Zabrzu!

  • Dodano: 2012-11-28 11:45

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie gminy Zabrze, mogą korzystać ze zwolnienia z podatku od nieruchomości przez okres do 5 lat od momentu ukończenia inwestycji, co niewątpliwie pozwala na obniżenie kosztów prowadzonej działalności.

W dniu 15 października 2012 r. w trakcie sesji Rady Miasta Zabrze wprowadzono zmiany do: Uchwały Rady Miejskiej w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej nieruchomości położonych na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie Gminy Zabrze oraz Uchwały Rady Miejskiej w sprawie: zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji lub tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją na terenie Gminy Zabrze. 

Z inicjatywy Prezydenta Miasta zostały wprowadzone zmiany w zakresie przedłużenia terminu zakończenia inwestycji do 31 grudnia 2015 r. Wprowadzona zmiana pozwoli przedsiębiorcom na zakończenie rozpoczętych i zgłoszonych już inwestycji oraz na podjęcie nowych.

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia od podatku od nieruchomości na podstawie powyższych uchwał zobowiązani są do złożenia przed rozpoczęciem inwestycji wniosku o zamiarze korzystania z pomocy w formie zwolnienia od podatku od nieruchomości. Powyższe wnioski przedsiębiorcy mogą składać do 31 grudnia 2013 r.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerami telefonu Urzędu Miejskiego w Zabrzu (centrala: 032 37 33 300) - Wydział Podatków i Opłat Lokalnych.

Komentarze (2)    dodaj »

  • przedsiębiorca

    Ależ po co tu inwestować? - aby dostać cięgi po plerach?

  • robson

    Wcześnie się obudzili, w miastach ościennych (np. Gliwice) takie ulgi funkcjonują już parę dobrych lat. Wziąść się do roboty urzędasy.....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również